Ryzen 3 3100 sistemde oyunda görüntü gitmesi

LegiOner

Kilopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık 2.5-3 aydır bu sorunu yaşamıyordum, tekrardan karşılaşmaya başladım. 3 ay önce Core ve Memory saat hızlarını -100 düşürmüştüm, ondan sonra belirttiğim gibi uzun süre olmadı. Şimdi hiçbir değişiklik yapmadım tekrardan başladı. Önerileriniz var mı? (Oyunda aniden siyah ekran oluyor daha sonra görüntüyü kesiyor, arkada dinlediğim müzik kesilmiyor, oyun sesi gidiyor. PC Power tuşundan kapanmıyor.)

Not: Forza Horizon 4 indirdikten sonra başıma geldi. Bir alakası var mıdır?

• ASUS STRIX RX470 4 GB.
  • Ryzen 3 3100 CPU.
  • Tek kanal 8 GB RAM.
  • 500W PSU 80+
  • 120GB SSD 1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı için sürücü değişikliğini deneyebilirsin. DDU programı ile yüklü olan sürücüyü kaldırıp, güncel olan sürücüyü kurmanı tavsiye ederim. Eğer zaten güncel sürücü yüklü ise önceki versiyonların WHQL olan sürümlerini deneyebilirsin. Sürücü değiştirdiğin zaman bahsettiğin ayarları tekrardan yapmayı deneyebilirsin. Kullandığınız güç kaynağının marka modeli nedir acaba?

RX 470 için güncel sürücü: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-400-series/radeon-rx-400-series/radeon-rx-470 Tavsiyem Adrenalin 2020 Edition 21.3.1 Recommended (WHQL) sürümünü yüklemeniz. Zaten bu sürüm yüklü ise dediğim gibi önceki sürümlerin WHQL olanlarını deneyebilirsiniz.

RX 470 için eski sürücüler: https://www.amd.com/en/support/prev...400-series/radeon-rx-400-series/radeon-rx-470

Ayrıca şu konuya da bakabilirsiniz.

Ekran kartı için sürücü değişikliğini deneyebilirsin. DDU programı ile yüklü olan sürücüyü kaldırıp, güncel olan sürücüyü kurmanı tavsiye ederim. Eğer zaten güncel sürücü yüklü ise önceki versiyonların WHQL olan sürümlerini deneyebilirsin. Sürücü değiştirdiğin zaman bahsettiğin ayarları tekrardan yapmayı deneyebilirsin. Kullandığınız güç kaynağının marka modeli nedir acaba?

RX 470 için güncel sürücü: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-400-series/radeon-rx-400-series/radeon-rx-470 Tavsiyem Adrenalin 2020 Edition 21.3.1 Recommended (WHQL) sürümünü yüklemeniz. Zaten bu sürüm yüklü ise dediğim gibi önceki sürümlerin WHQL olanlarını deneyebilirsiniz.

RX 470 için eski sürücüler: https://www.amd.com/en/support/prev...400-series/radeon-rx-400-series/radeon-rx-470

Ayrıca şu konuya da bakabilirsiniz.

Öncelikle uzun uzun yazıp yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkürler. PSU ise Teknobiyotik'ten aldığım Aerocool kasayla beraber takılı geldi büyük ihtimal Aerocool. Şu an 20.11.2 WHQL sürüm kurulu attığınız linkten son sürümü indirir tekrar yazarım.

Öncelikle uzun uzun yazıp yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkürler. PSU ise Teknobiyotik'ten aldığım Aerocool kasayla beraber takılı geldi büyük ihtimal Aerocool. Şu an 20.11.2 WHQL sürüm kurulu attığınız linkten son sürümü indirir tekrar yazarım.
Rica ederim. Güç kaynağını şu yüzden sordum çünkü bu hatanın donanımsal anlamdaki sebeplerden biriside güç kaynağı arızası, kötü bir marka güç kaynağı ya da güç kaynağının yetersiz olması olabiliyor. Evet güncel sürümü yükleyin ve deneyin. Yine bu hata ile karşılaşırsanız dediğim gibi konuda bahsettiğiniz Core ve Memory saat hızlarını -100 düşürmeyi deneyin. Tekrar mı bu hatayı aldınız o zaman bu ayarları birde Radeon programı üzerinden deneyebilirsiniz. Açıkçası bu tarz WattMan ve siyah ekran gibi hataların net bir çözümü olmadığı için birçok çözüm yöntemleri vardır. Artık hangisi çözüm olursa.

@07alone07 dostum kusura bakma bir soru için rahatsız ediyorum. Bilgisayarı kapatıp açtığım zaman, Radeon bildirimlerinde herhangi bir WattMan bildirimi almıyorum. Bu da WattMan'a girer mi? Ayrıca PSU için test programları vs. Var mıdır? Şüphelenmedim değil.

@07alone07 dostum kusura bakma bir soru için rahatsız ediyorum. Bilgisayarı kapatıp açtığım zaman, Radeon bildirimlerinde herhangi bir WattMan bildirimi almıyorum. Bu da WattMan'a girer mi? Ayrıca PSU için test programları vs. Var mıdır? Şüphelenmedim değil.
O zaman WattMan hatasına girmez diye düşünüyorum. Sorunu genel olarak siyah ekran hatası başlığı altına alabiliriz. OCCT testini kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı