GTX 1660S sistem 144 Hz yapınca patlamalar oluyor

Yunuss07

Femtopat
Daha fazla  
Sistemi yeni aldım GTX 1660S ekran kartı var. 144 Hz'ye aldığımda patlamalar oluyor, ne zaman 75 Hz indirsem sorun çözülüyor ne yapmalıyım? Monitör ve kablo degistirdim,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 1660 Super Gaming X ekran kartını ben de bu hafta aldım. 144 Hz 1ms FreeSync monitörüm var ve aynı durum bende de mevcut karttan da soğudum. PC'den de sorunu çözdünüz mü ne yapmamız gerek?

GTX 1660 Super Gaming X ekran kartını ben de bu hafta aldım. 144 Hz 1ms FreeSync monitörüm var ve aynı durum bende de mevcut karttan da soğudum. PC'den de sorunu çözdünüz mü ne yapmamız gerek?
Umut kardeşim ben de sorunu çözemedim hala , 2 kez servise gitti , Hiç bir parçada sorun yok dediler. Ama sorun devam ediyor, 3 kez monitör değiştirdim sorun devam ediyor. Senin sistem özelliklerini yazar mısın ? Belki bir birimize yardımımız dokunur.

Ekran kartını sonradan mı değiştirdin ? İlk başta böyle bir sorunun yok muydu , gtx1660s den sonra mı bu sorun başladı ?
Monitörü G-Sync özellikli bir monitörle değiştirmenizi önerebilirim. @Mithat Berhan @24099 bakarsa güzel olur :)
İyi günler kral bu sorunu halen çözmüş değilim. İnsanlık namına sen anlıyorsun bana yol gösterdin biraz çözüm hissi oluştu yardım edermisin. Sana çok dua ederim :(

Son düzenleme:
Gerçekten yardım etmek isterim, ama malesef bilemiyorum. Şu butondan konuyu öne çıkararak yardım edebilecek birisini belki bulabilirsiniz.
1608460845879.png

Umut kardeşim ben de sorunu çözemedim hala, 2 kez servise gitti, hiçbir parçada sorun yok dediler. Ama sorun devam ediyor, 3 kez monitör değiştirdim sorun devam ediyor. Senin sistem özelliklerini yazar mısın? Belki bir birimize yardımımız dokunur.

Ekran kartını sonradan mı değiştirdin? İlk başta böyle bir sorunun yok muydu, GTX1660Sden sonra mı bu sorun başladı?

İyi günler kral bu sorunu halen çözmüş değilim. İnsanlık namına sen anlıyorsun bana yol gösterdin biraz çözüm hissi oluştu yardım eder misin? Sana çok dua ederim :(

Kardeşim başka bir konuda bu çözümü uyguladım işe yarıyor NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarları > 3D ayarlarının yönetilmesi > genel ayarlar" kısmından güç yönetimi Modu'nu "maksimum performansı tercih et" olarak değiştiriniz. PC'yi yeniden başlat sonra benim sorunum çözüldü fakat böyle boşta kart daha çok ısınıyor :/

Kardeşim başka bir konuda bu çözümü uyguladım işe yarıyor NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarları > 3D ayarlarının yönetilmesi > genel ayarlar" kısmından güç yönetimi Modu'nu "maksimum performansı tercih et" olarak değiştiriniz. PC'yi yeniden başlat sonra benim sorunum çözüldü fakat böyle boşta kart daha çok ısınıyor :/
eyvallah bunu deniyeceğim . Sende olan sorunun video link falan var mı ? ve sistem özelliklerin ne ?

Eyvallah bunu deneyeceğim. Sende olan sorunun video link falan var mı? Ve sistem özelliklerin ne?

Anakart: Gigabyte B450M S2H.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 12nm.
Ekran kartı: MSI GTX 1660 Super Gaming X.
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB DDR4 3000MHz.
SSD: Crucial 240GB BX500.
HDD: Samsung 1TB.
Monitör: Gamepower gpr24C1 /144HZ/1MS.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı