GTX 1660S sistem düşük performans veriyor

knyd

Hectopat
Yer
Soul Society
Arkadaşlar sistemim: GTX 1660 Super, Ryzen 5 3600, 2x8 GB 3000MHz RAM, SU750 516 GB SSD.
Arkadaşlar olay şu ki ilk günden beri PC de bir sıkıntı var. Az FPS veriyor. Valorant'ta en düşük ayarlarda 130-160 arası, orta ayarlarda 170- 220 arası FPS alıyorum cidden kafam çok karışık ne yapmalıyım?(önceden yanlış indirdiğim driverlar olabilir nasıl sileceğim ve eğer driver güncellemesi yapmalıysam link atar mısınız?)

Son düzenleyen: Moderatör:
En son çıkan NVIDIA sürücüsünde (461.40) sorunlar var bayağı. Masaüstünde sekmeleri gezdirirken bile görüntüde takılmalar yaşıyordum. Bilgisayarıma format atıp Windows Update üzerinden sürücüleri otomatik olarak kurdum. Şimdilik sorunsuz kullanıyorum. NVIDIA forumlarında bazı GTX 1660 modellerinde monitörlerin üst kısımlarında görüntü yırtılması gibi sorunlarda yaşayan kullanıcılarda var. 1 aya kalmaz sürücü güncellemesi gelecek deniyor. Benim tavsiyem eski sürücü kullanmak.

Ekran kartının %100 de çalışmaya alışması için büyük ihtimalle %20-%30 da çalışıyordur.

Teşekkürler.

En son çıkan NVIDIA sürücüsünde (461.40) sorunlar var bayağı. Masaüstünde sekmeleri gezdirirken bile görüntüde takılmalar yaşıyordum. Bilgisayarıma format atıp Windows Update üzerinden sürücüleri otomatik olarak kurdum. Şimdilik sorunsuz kullanıyorum. NVIDIA forumlarında bazı GTX 1660 modellerinde monitörlerin üst kısımlarında görüntü yırtılması gibi sorunlarda yaşayan kullanıcılarda var. 1 aya kalmaz sürücü güncellemesi gelecek deniyor. Benim tavsiyem eski sürücü kullanmak.

Format atınca her şey gidiyor mu?

Teşekkürler.

Format atınca her şey gidiyor mu?
Evet, gidiyor. Ben oyunlarımı HDD üzerine kurup Windows'u SSD'de kullanıyorum. Eğer oyunlarınız ve önemli dosyalarınız tek bir disk üzerinde kayıtlı ise DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp Windows Update üzerinden Microsoft'un tercih ettiği sürücüyü kurabilirsin.

Evet, gidiyor. Ben oyunlarımı HDD üzerine kurup Windows'u SSD'de kullanıyorum. Eğer oyunlarınız ve önemli dosyalarınız tek bir disk üzerinde kayıtlı ise DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp Windows Update üzerinden Microsoft'un tercih ettiği sürücüyü kurabilirsin.
Tamam çok teşekkürler yarın yapıcağım.
@298855 forumdaki DDU'nun nasıl kullanılması ile ilgili bir konuda söylenenlerin tıpatıp yaptım.
Fakat şimdi monitör 64 Hz'i geçmiyor ve mouse hareket ederken takılıyor, başka yöne gidiyor veya diyelim bir düğmenin üstünde mouse başka yöne gitmekte zorlanıyor.(biliyorum tuhaf geldi ama umarım anlarsınız) ayrıca yeni driverı nereden ve hangisini kurayım.(ekran kartı: GTX1660s)
(Çözüldü konuda mesajı olan herkese ayrı ayrı çok teşekkürler.)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı