GTX 1660S düşük akıcılık

M A S K

Kilopat
Daha fazla  
GTX 1660 Super model ekran kartlarında son birkaç güncelleme ile ortaya çıkan, görüntüdeki göz kırpma sorununun geçici çözümünü paylaşmak istedim. Bu sorunun gerçekleşmediği (denediğim) sürücü, sürücü versiyonu 456.71 olan GeForce Game Ready sürücüsüdür.

geçici çözüm için:
1-) DDU ile daha önceden kurulmuş olan sürücüyü siliniz.
2-) 456.71 Sürüm GeForce Game Ready sürücüsünü indirip kurunuz.
3-) "NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarları > 3D ayarlarının yönetilmesi > genel ayarlar" kısmından güç yönetimi Modu'nu "maksimum performansı tercih et" olarak değiştiriniz.

ilgili bağlantılar:
- DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal
- Display Driver Uninstaller (DDU) V18.0.3.5
- 456.71 GeForce Game Ready Driver | NVIDIA

456.71 Game Ready sürücüsünden sonra sunulan sürücüleri denemedim, deneyip olumlu sonuç alan kullanıcılar sürüm numarasını paylaşırsa bu sorunu yaşayan diğer kullanıcılar için yararlı olabilir.

Bu sorun sizce oyunlardaki akıcılığı etkiliyor mu? Mesela CS:GO'da yüksek FPS alıyorum ama sanki vermesi gereken akıcılığı vermiyor. Bir kasma hissi var.

İşlemci: Ryzen 3 3100 || ekran kartı: MSI 1660 Super Gaming X || RAM: Corsair 2x8GB 3200MHz || anakart: Gigabyte B450M S2H || SSD: Kingston A2000 M.2 500GB || kasa: Aerocool ore saturn || PSU: Corsair VS550 || monitör: ASUS VG24VQ 144Hz.

Bu sorun sizce oyunlardaki akıcılığı etkiliyor mu? Mesela CS:GO'da yüksek FPS alıyorum ama sanki vermesi gereken akıcılığı vermiyor. Bir kasma hissi var.

İşlemci: Ryzen 3 3100 || ekran kartı: MSI 1660 Super Gaming X || RAM: Corsair 2x8GB 3200MHz || anakart: Gigabyte B450M S2H || SSD: Kingston A2000 M.2 500GB || kasa: Aerocool ore saturn || PSU: Corsair VS550 || monitör: ASUS VG24VQ 144Hz.
Oyunlarda FPS'e etki ettiğini gözlemlemedim, bende sadece dikkat dağınıklığına neden oluyor.

Nvidia Denetim masası ayarlarından varsayılana dönün. İki ayar yapacaksınız. 1 güç modu maksimum performans olacak , Doku süzme kalite ayarıda maksimum performans olacak.
Bu iki ayardan başka bir ayar yapmadan denermisin?

Geri
Yukarı