GTX 1660S sistem ikinci ekranı algılamıyor

vandyke

Femtopat
Selamlar.
1 hafta önce kadar yeni bir bilgisayar aldım. Ekran kartı olarak 1660 Super kullanıyorum.
Bugün eski sistemimden kalan ekranımı da bağlamaya karar verdim.
Şu an kullandığım monitörde Display kablosu kullanıyorum ve eski monitörüm VGA kablosu kullanıyor.
2. ekranı algılamıyor sanırım. Kabloyu takınca No Signal diyor.
Çözümlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

WhatsApp Image 2020-09-13 at 01.47.14.jpeg

Bunun çözümü aktif HDMI TO VGA dönüştürücü ile ekran kartına bağlantı yapmanızdır. Tahminim işlemciniz Ryzen G serisi bir işlemci değil bu yüzde VGA kablosunu taktığınız yer yanlıştır.

Bunun çözümü aktif HDMI TO VGA dönüştürücü ile ekran kartına bağlantı yapmanızdır. Tahminim işlemciniz Ryzen G serisi bir işlemci değil bu yüzde VGA kablosunu taktığınız yer yanlıştır.
Zaten dönüştürücüm vardı ve önce onunla hdmi girişine taktım. O çalışmayınca bunu denedim ama bu da olmadı.
Harici ekran kartın olduğundan anakarta onu takamazsın. Bir dönüştürücü kullanmalısın.
Onunla da denedim bundan once çalışmadı malesef

Zaten dönüştürücüm vardı ve önce onunla hdmi girişine taktım. O çalışmayınca bunu denedim ama bu da olmadı.
Dönüştürücünüzün aktif dönüştürücü olduğundan eminseniz problem dönüştürücü kaynaklı olabilir. Veya ekran kartından da olabilir. Denemek üzere hdmi veya displayport girişli bir televizyona takıp en azından görüntü geldiğine emin olmalısınız. Sonrasında da HDMI TO VGA aktif dönüştürücüden başka bir tane daha alıp denemelisiniz. Örnek olarak linkte bıraktım. Başka bir şeyin sebep olacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı