GTX 1660S sistem ile mining yapılmalı mı?

SSVinvo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. GTX 1660S MSI Ventus XS OC karta sahibim. Yeni gelen elektrik zammıyla beraber her evin 150W yediği bir gerçek yani kw/h 2.06TL'den alıyor çoğu ev elektriği saatlik. Normalde benim PC sabah 8'den aksam 12'ye kadar bazen 3-4 saat boşta bazen de 8-10 saat oyun ile geçiyor.

Sistem: Ryzen 5 1600 / 16 GB DDR4 / 1 TB - 256 GB SSD.

Ekran kartını Ethereum madenciliğine koymayı düşünüyorum. 2 gündür araştırıyorum. Yeni gelen elektrik zammıyla beraber hesaplayınca aylık 550-650TL arası bir getirisi var (elektrik maliyetini çıkınca) galiba. Sizce mantıklı mı yapmak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bence de 8-10 saat oyun oynaman iyi bir şey değil ama bence yapılır mining 7/24 olmasa da webde gezdiğin ağır oyunlar oynamadığında yapacağın bir şey olur öylede aylık 100 200 TL getirisi olur ekipman filan alırsın.

Bence gerek yok.

Ayrıca alakasız ama 8-10 saat PC başında oturup oyun oynamak hiç sağlıklı bir şey değil ileride pişman olmadan bunu gözden geçirmeni öneririm.

8 10 saat dediğim şey ayda 1 kere oluyor :) Gerisi boşta duruyor bilgisayar daha çok. Onu mininge yakın bir güç çekiyor diye yazdım aslında 8 10 saati PC hep açık durdugu için gün içinde.
Mining mantıksız. Fakat ben @Tesla Bobini'a katılmıyorum. Vaktin varsa ve seviyorsan geçirmek istediğin kadar vakti bilgisayar başında geçir. Bir daha böyle boş vaktin olmuyor.

Mantıksıztan kastınız nedir? Yıpranmaya oranla getirdiği ücretin az olması mı yoksa başka bir şey mi? Ayda 500 lira bile getirse 2.el bu kartın 5 6 bin liraya bulunur diye düşünüyorum o da 10 ay eder hadi 11 ay :)

ETH düşüşü kazançları etkiledi. Binance pool da çok dengesiz. Az kar getirebilir ama siz yine de birkaç gün deneyin.

ETH düşüşü kazançları etkiledi. Binance pool da çok dengesiz. Az kar getirebilir ama siz yine de birkaç gün deneyin.

Binance pool herhangi bir çekim ücreti alıyor mu alıyorsa ne kadar? Örneğin aylık para çekiyorum diyelim 550 600 lira falan.

Mining mantıksız. Fakat ben @Tesla Bobini 'a katılmıyorum. Vaktin varsa ve seviyorsan geçirmek istediğin kadar vakti bilgisayar başında geçir. Bir daha böyle boş vaktin olmuyor.
Gözlerin bozulduğu zaman, boyun ya da bel fıtığı olduğun zaman ya da skolyoz olduğun zaman ileride pişman olacaksın tabii bana ne benim için sorun değil diyorsan, bir şey diyemem senin vücudun.

Gözlerin bozulduğu zaman, boyun ya da bel fıtığı olduğun zaman ya da skolyoz olduğun zaman ileride pişman olacaksın tabii bana ne benim için sorun değil diyorsan, bir şey diyemem senin vücudun.
Aslında haklısınız, belki ben iş hayatına erken başladım. 12 yaşımdan 19 yaşıma kadar günde en az 8 (rekorum 36 saat aralıksız) bilgisayar başında geçirdim çok şey tecrübe ettim. Sadece özlüyorum o zamanları şimdi işten güçten 3 yıldır vakit bulamayınca. Herhangi bir duruş bozukluğum yok bu arada.

Geri
Yukarı