GTX 1660S sistem vs RX 5600XT

Selam arkadaşlar. Mart aylarında arkadaşımla birlikte bir kasa almayı düşünüyoruz. Genellikle FPS ve yeni nesil Witcher 3 gibi oyunlar oynuyoruz ve FPS'ler laptop kullandığımız için düşük. Bu yüzden da-sistem 2'yi almaya karar vermiştik. Bende şimdi bilgisayar toplayayım dedim. İki bilgisayarın da linkini aşağıya bırakıyorum ve sorularımı da cevaplarsanız sevinirim iyi günler, iyi sosyaller :)

Dipnot: Parçalar 1 benim topladığım, parçalar 2'da-sistem 2'dir ve monitörsüz fiyatlarıdır.

Sorularım;

1-) Benim bilgisayarıma 60Hz mi yoksa 144Hz mi mantıklı olur?
2-) Pandemi bitişlerinde ikisinden birini alacağımı söyledim. Hangisi daha mantıklı ve o zamana fiyatlar düşer mi?
3-) Fiyatlar düşerse 144 Hz tercih edebilir miyim?

Monitör olarak: 144 Hz: Viewsonic 23.6" VX2458-MHD 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD Freesync Gaming Monitör | ITOPYA
Monitör olarak: 60 Hz: Viewsonic 21.5" VA2223-H 60Hz 5ms VGA HDMI FHD Monitör | ITOPYA

Şimdiden teşekkür ederim ve lütfen soruları madde halinde cevaplayın. Örneğin;

1-) 144 mantıklı olabilir gibi.

Eki Görüntüle 704977

Eki Görüntüle 704978

İki sistemin de eksikleri var.

Sadece kasa için bütçeniz nedir?

Apacer Panther Black Gold 8 GB 3000 Mhz DDR4 CL16 EK.08G2Z.GJF Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (2 adet)
Acer KA242YBI 24" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe tercih size kalmış hocam yani ilerde ana kartı değişmeden işlemci değişiyim diyorsanız amd alın ama 7 8 fps farkı önemliyse intel alın iyi forumlar dilerim.
Ben SSD olarak A400, Ram olarak da XPG alırdım. 10400F güzel olmuş.
Da-sistem2 nasıldır peki arkadaşlar?
Geçti artık o parçalarının stokları tükendi. Ayrıca 10400F 3600'den daha başarılı. Reklam gibi olmasın ama isterseniz bir inceleyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı