GTX 1660S sistemde Forza Horizon 4 bir anda donuyor

lofiweb

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 ~ RX 6700XT ~ B550M DS3H ~ XPg 8x2 GB DDR4 3200MHz ~ FSP Hyper 80+ PRO 700W PSU
Selam, Forza Horizon 4 oynarken birden oyun donuyor ben RAM'den şüpheleniyorum. Sistemimi aşağıda belirttim.

Sistem:
Anakart: H510M H
Ekran Kartı: GTX 1660 Super 6 GB.
İşlemci: i3 10100F.
RAM: DDR4 8 GB
PSU: 400W Aerocool.

Ekran kartını yeni değiştirdim, eski ekran kartında da bu şekilde oluyordu, işlemcinin ısısını kontrol ediyorum zaten bir sorun yok dün termal macunda sürdüm. Geriye bir tek RAM kalıyor, yetersiz kaldığını düşünüyorum. Oyunu ultrada oynuyorum.

Selam, Forza Horizon 4 oynarken birden oyun donuyor ben RAM'den şüpheleniyorum. Sistemimi aşağıda belirttim.

Sistem:
Anakart: H510M H
Ekran Kartı: GTX 1660 Super 6 GB.
İşlemci: i3 10100F.
RAM: DDR4 8 GB
PSU: 400W Aerocool.

Ekran kartını yeni değiştirdim, eski ekran kartında da bu şekilde oluyordu, işlemcinin ısısını kontrol ediyorum zaten bir sorun yok dün termal macunda sürdüm. Geriye bir tek RAM kalıyor, yetersiz kaldığını düşünüyorum. Oyunu ultrada oynuyorum.
MSI AfterBurner'ın izleme sistemi ile ram ve ekran kartının ram'inin kullanımına baktınız mı? Başka bir donanım izleme sistemi de olur. Ekran kartınızın ram'i ultra da doluyorsa sistemin ram'ini kullanabilir. Ultra'da bazı ayarlar ortada oynuyorum. 8GB sıkıntı çıkarmıyor ben de. Gerçi 1660S dolmaz diye düşünüyorum. 6GB zaten.

MSI Afterburner'ın izleme sistemi ile RAM ve ekran kartının RAM'inin kullanımına baktınız mı? Başka bir donanım izleme sistemi de olur. Ekran kartınızın RAM'i Ultra da doluyorsa sistemin RAM'ini kullanabilir. Ultra'da bazı ayarlar ortada oynuyorum. 8 GB sıkıntı çıkarmıyor ben de. Gerçi 1660S dolmaz diye düşünüyorum. 6 GB zaten.

Yok hocam dolmuyor bayağı bir izledim sıcaklık değerleri falan iyi durumda. Oyunda kronik bir sorun var her 10 kişiden 5'inde aynı sorunu yaratıyormuş.

Yok hocam dolmuyor bayağı bir izledim sıcaklık değerleri falan iyi durumda. Oyunda kronik bir sorun var her 10 kişiden 5'inde aynı sorunu yaratıyormuş.
Sürücüleri değiştirmek en yaygın çözüm, diğer arkadaşların da dediği gibi, bir süredir var bu sürücü hatası. Ben de, arkadaşlarımda falan sürücü değiştirince halloldu. Yine de daha önceden değiştirmek istemediğinizi söylemiştiniz herhalde. Deneyebilirsiniz bence.

Geri
Yukarı