GTX 1660S sistemde Forza Horizon 4 bir anda donuyor

lofiweb

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 ~ RX 6700XT ~ B550M DS3H ~ XPg 8x2 GB DDR4 3200MHz ~ FSP Hyper 80+ PRO 700W PSU
Selam, Forza Horizon 4 oynarken birden oyun donuyor ben RAM'den şüpheleniyorum. Sistemimi aşağıda belirttim.

Sistem:
Anakart: H510M H
Ekran Kartı: GTX 1660 Super 6 GB.
İşlemci: i3 10100F.
RAM: DDR4 8 GB
PSU: 400W Aerocool.

Ekran kartını yeni değiştirdim, eski ekran kartında da bu şekilde oluyordu, işlemcinin ısısını kontrol ediyorum zaten bir sorun yok dün termal macunda sürdüm. Geriye bir tek RAM kalıyor, yetersiz kaldığını düşünüyorum. Oyunu ultrada oynuyorum.

Selam, Forza Horizon 4 oynarken birden oyun donuyor ben RAM'den şüpheleniyorum. Sistemimi aşağıda belirttim.

Sistem:

Ekran kartını yeni değiştirdim, eski ekran kartında da bu şekilde oluyordu, işlemcinin ısısını kontrol ediyorum zaten bir sorun yok dün termal macunda sürdüm. Geriye bir tek RAM kalıyor, yetersiz kaldığını düşünüyorum. Oyunu ultrada oynuyorum.
Geforce sürücün nedir?

Sürücüler yüzünden, RTX 3060'lı bir arkadaşta bile oluyor. Daha eski bir sürücüyü denersen çözülecektir veya sorun yeni bir sürücü ile çözülene kadar bekleyebilirsin, bir ara notlarda sorun giderildi dense de sorun duruyor. 52x bir sürücü kur. 53x olmasın.

522.25 olan sürücüyü kur, sorunun düzelecektir.

Sürücüler yüzünden, RTX 3060'lı bir arkadaşta bile oluyor. Daha eski bir sürücüyü denersen çözülecektir veya sorun yeni bir sürücü ile çözülene kadar bekleyebilirsin, bir ara notlarda sorun giderildi dense de sorun duruyor. 52X bir sürücü kur. 53X olmasın.

Teşekkürler, ekran kartını güncel kullanma taraftarıyım. Forza Horizon 5 veya Microsoft'dan satın almayı düşünüyorum.

Sistem:

Steam üzerinden Tüm dosyaları Doğrula İndirirken, PC açıp kapanmıştır falan filan dosyaları eksik indirmiş olabilir.

Steam üzerinden tüm dosyaları doğrula indirirken, PC açıp kapanmıştır falan filan dosyaları eksik indirmiş olabilir.

Denerim hocam, fakat dediğim gibi eski sistemimde de aynı sorun vardı. Sadece Forza Horizon 4'te bu sorunu yaşıyorum.

Denerim hocam, fakat dediğim gibi eski sistemimde de aynı sorun vardı. Sadece Forza Horizon 4'te bu sorunu yaşıyorum.

Reis ben 2 kez indirip sildim 2'sinde de aynı sorun vardı, oyuna girerken bir anda donuyor ve oyundan atıyordu, 3 cude indirdim tüm dosyaları falan haletim sorun çıkmadı.

Geri
Yukarı