GTX 1660S sistemde GTA V kasıyor hissettiriyor

İşletim sistemi
Windows 10

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Normal bir GTA V kaldıran sistemde araba içerisindeyken W'ye bastığınız gibi araba hemen harekete geçiyor. Başka bilgisayarlarda da test etmiştim onlarda yağ gibi kayıyor oyun fakat benim sistemim iyi olmasına rağmen W bastığımda 2-3 saniye sonra araba kalkıyor. S'ye basıyorum araba 2 saate geri gelemiyor. Oyun sanki donuyormuş gibi ilerliyor. Daha çok input lag var gibi, aynı sorun CS ve Valorant tarzı oyunlarda da mevcut, DDU ile ekran kartı driverımı sildim, en günceli kurdum, fayda etmedi. Format attım, gene fayda etmedi. Oyunları defalarca silip yükledim, değişen bir şey yok. Ayarları yükseltsem de düşürsem de FPS hep aynı değerlerde seyrediyor. VSync, G-Sync falan kapalı ama açsam da gene aynı hissi yaşıyorum, hiçbir düzelme yok. Nasıl çözerim ben bu sorunu?

SİSTEM ÖZELLİKLERİM:

• Ekran kartı: NVIDIA GTX 1660 Super 6 GB.
  • İşlemci: Intel i5 10400 2.90 GHz.
  • Anakart: B460M Pro.
  • 2x8 Crucial RAM.
  • 240 GB SSD ve 2 TB HDD Crucial marka diskler.
İyi bir soğutucum var, yani sıcaklık problemim de yok. Peki sorun nerede?

Farklı klavye ile denedin mi hiç? Özellikle kablosuz ise klavye+fare bazen bu tarz sorunların sebebi olabiliyor.
Onu yazacaktım saçma olur diye yazmadım. Motospeed Ck108 ve Steelseries apex 3 ile denedim. Klavye ve faremin tepkime hızının yeterli olduğunu düşünüyorum. İnternet kafede 5 10 tllik klavye ve farede oyunu daha akıcı oynamıştım. Ve oranın sistemi felan benimkisinden daha düşüktü. Hem düşük hem de nasıl daha akıcı olabiliyor? Burda gerçekten bir sıkıntı var ama 1 senedir çözüm bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı