GTX 1660S sistemde mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

Fordragon

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x8
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1660 Super
Anakart
Gigabyte B450m S2H
İşlemci
AMD Ryzen 3 3100 4-Core Processor
AMD Ryzen 3 3100 4-Core Processor
NVIDIA GeForce GTX 1660 Super
Gigabyte B450M S2H
16 GB RAM

minidump - Google Drive

Düzenli olarak oyun oynarken ya da film izlerken sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Ne kadar araştırsam da bir çözüm bulamadım. Yukarıya Minidump linklerini attım. Bu durum hakkında yarımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Selamlar hocam. Öncelikle BIOS sürümün eski bir sürüm, onu güncellemekle işe başlasan iyi olur. Anakartın için F64 sürümü mevcut şu anda. 1 rehber ve gerekli sürümün linkini aşağıya bırakacam.

BiosVersion = F50
BiosReleaseDate = 11/27/2019
SystemManufacturer = Gigabyte Technology Co., Ltd.
SystemProductName = B450M S2H

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonrasında,

RGBFusion yazılımını sistemden kaldır.

Windows güncellemelerini kontrol et. Windowsun 19041 sürümünde kalmış 2h22 sürümüne güncellemen daha sağlıklı olur.

Ekran kartı sürücün güncel değilse güncelle. güncel ise DDU ile sürücü kaldırıp eski bir sürücüye geçmen daha iyi olur. (Bu işi şimdilik yapma eğer diğer dediklerimde çözüm bulabilirsen kalsın, her şeyi deneyip yapamazsan o zaman dene DDU ile sürücü kaldırma işini.)

Bilgisayara taktığın USB,taşınabilir harddisk benzeri cihazları aygıt yöneticisinden kontrol et. Sorun çıkaran var mı bir bak, varsa sürücülerini kaldırıp yeniden yükle.

Aynı şekilde ses sürücülerini de kontrol et, bolca o hatadan görüyorum temel olarak onlardan dolayı mavi ekran alıyor olabilirsin, Güncelle onları.

Son olarak da diskinize bir sağlık testi ve error scan testi yap. Quickscan taralı olmayacak şekilde. HD tune programı ile. Sonuçları paylaşın sonrasında.

Çok teşekkürler BIOS'u güncelledim; fakat Windows 10 22H2 güncellemesini yapamıyorum.
image.png

Yeni konular

Geri
Yukarı