GTX 1660S sistemde Minecraft performansı nasıl artırılır?

Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Arkadaşlar anlık drop giriyor Minecraft'ta. Bir de bazen FPS aşırı düşüyor. Bu sorunun önüne nasıl geçerim? Normalde olmuyor 60 civarı, modla oynuyorum. Chunk'u 10'a aldım gene düzelmedi. Daha aşağısında oynamadan halletmem mümkün mü? Sistemim imzamda.

GTX 1660 Super 6 GB, 16 GB RAM, 1TB HDD, 250GB SSD, Ryzen 5 3600 3.6GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurtarır bilip bilmeden konuşma. 4-5GB demiş bir de sabır.

İyi misin? 8 yıldan fazladır modlu Minecraft oynuyorum.

Esas siz bilip bilmeden konuşmayın.

1- Hangi modların yüklü olduğunu bilmiyoruz.
2- Kaç tane ağır kaç tane hafif mod olduğunu bilmiyoruz.
3- Mod paketini optimize mi değil mi bilmiyoruz.

İçinde 60 mod olupta 2 GB RAM öneren modpaketi yapımcısı gördün mü?

Minecraft modları RAM canavarı.
Biliyor musun bilmiyorum ama ChromaTech diye bir mod paketi var içinde 300 mod var ve en az 24GB RAM istiyor.

8 GB RAM verdim hala devam ediyor. Mod pakedi bulamadığım için ne varsa yükledim hoşuma giden , modlar:

Capture.PNG

Capture2.PNG

Sisteminde fena sorun var dostum format at o sistem CS:GO'da 280 FPS alacak bir sistem.

Harbi mi ya :( , bir sıkıntı var gibi geliyor bana da bazen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde oluyor .

Son düzenleme:
8 GB RAM verdim hala devam ediyor. Mod pakedi bulamadığım için ne varsa yükledim hoşuma giden , modlar:

Eki Görüntüle 1011986

Eki Görüntüle 1011987

Harbi mi ya :( , bir sıkıntı var gibi geliyor bana da bazen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde oluyor .
Modlar çakışıyor olabilir o zaman.
Modlu oynamak istiyorsan CurseForge indir. Oradan istediğin gibi mod kurabilirsin ayrıca yüzlerce mod paketi de var.

Grafikleri gerçekçi değil de hızlı yapar mısın?

Modsuz bir oyunda bu şekilde FPS düşmesi yaşıyor musun? Eğer modsuz iken de oluyorsa Java sürümünü güncellemeyi dene. Modsuz için önerim Lunar Client olacaktır. Normalde aldığın FPS değerinin çok üstünü veriyor. Sonucu paylaşırsan sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı