GTX 1660S sistemde oyunlarda FPS düşmesi

• Konuyu başlatan Lnx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 387

Lnx

Hectopat
Bilgisayarımda oynadığım oyunların çoğunda FPS düşmesi yiyiyorum. Sistem:

Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 1660 Super OC 6 GB. (ASUS GeForce ROG STRIX GTX 1660 SUPER GAMING OC 6G GDDR6 192Bit DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da)
İşlemci: Intel i3 10100F.
RAM: G.Skill 8*8 16 GB.
Anakart: MSI H410M-A Pro vh.
SSD: Samsung 860 EVO 500 GB.
Kasa: Corsair Spec-Delta
PSU: Corsair VS-550
Monitör: ASUS curve 144Hz.
Ekran kartı sürüm: 526.57.

Oyunlardaki ortalama FPS değerlerim:
Valorant 250-300(anlık dropta 200FPS altına düşüyor, takılıyor)
Warzone 2.0: 70-80 FPS (anlık dropta 54-56 seviyesine düşüyor)
DotA2: 160-170(anlık 120FPS'in altına düşüyor)

Anlık akıcı oynarken bariz şekilde oyun takılıyor, çok rahat hissediliyor, tek bir oyunda olsa tamam diyeceğim ama çoğu oyunda olunca bir sıkıntı olduğunu düşündüm. İşlemciye ve ekran kartıma stres testi yaptım, herhangi bir problemle karşılaşmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüyü güncellemeyi deneyin diyeceğim ama büyük ihtimalle etkisi olmayacak. RAM'lerde sorun olabilir hocam. Sıcaklıklar ve kullanımlar nasıl?

İşletim sisteminizde de problem olabilir bir ihtimal virüs gibi tüm bunları format atılmış bir şekilde deneme şansınız varsa deneyin. Dediklerinize göre ekran kartınız işlemciniz normal değerlerde çalışıyor gibi görünüyor.

İşletim sisteminizde de problem olabilir bir ihtimal virüs gibi tüm bunları format atılmış bir şekilde deneme şansınız varsa deneyin. Dediklerinize göre ekran kartınız işlemciniz normal değerlerde çalışıyor gibi görünüyor.
Yeni formatladım ve virüs olmadığından eminim.
Sürücüyü güncellemeyi deneyin diyeceğim ama büyük ihtimalle etkisi olmayacak. RAM'lerde sorun olabilir hocam. Sıcaklıklar ve kullanımlar nasıl?
Sıcaklıklar normal hatta az bile ekran kartı yükte ortalama 65, işlemci ortalama 71. Sürücüler güncel.

Yeni konular

Geri
Yukarı