GTX 1660S sisteme 20.000 TL yükseltme önerisi

yusufturkes

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Stok kontrol uzmanı
Merhaba arkadaşlar,
Şu an kullandığım bilgisayar bileşenleri şu şekilde;
Ekran kartı: EVGA NVIDIA GTX 1660 Super.
Anakart: B460 Aorus Pro AC.
İşlemci: i3 10100F.
RAM: 8x2 GB.
SSD: 500GB.
Monitör: Acer 165 Hz.

Çok fazla oyun oynayan birisi değilim. Ancak arada sırada sistem gerektiren oyunlar veya FPS oyunları oynuyorum. Şu an kullandığım sistemde oyun konusunda oynadığım oyunlardan hiçbirini oynarken sorun yaşatmadı. God of War'ı bile akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Ancak sistemimi ya komple değiştirmek ya da belli parçaları değiştirmeyi düşünmekteyim. Sebebi ise video montaj işleriyle alakadar olacağım. Şu an ki sistemim deneme videolarda beni pek memnun etmedi gerek render süresi, gerek proje üzerinde çalışırken ki akıcılığı hoşuma gitmedi. Intel'in 10. nesil i9 veya i7 işlemcisine mi geçmeliyim? (anakartım 10. nesil destekliyor) yoksa yeni anakart alıp Ryzen9 5900X seviyelerine mi yönelmeliyim bilemedim. En büyük kararsızlığım işlemcide oldu açıkçası.

Bu konularda bilgisi olan arkadaşları yardımcı olmak için bekliyorum.

Sanki i3 işlemcinizi satıp i5 11.nesil ya da bütçenizi aşmazsa i7 10. nesil ya da 11.nesil işlemci alabilirsiniz.

Aslında 12. nesil i5 veya i7 almakta isterim fakat anakartımda 10. nesil Intel işlemcileri destekler yazıyor.
RAM'leriniz facia değilse ekleme yapmaya gerek yok.

RAM'lerim 0 sayılır memnunum 32 GB yapmaya gerek olduğunu ben de düşünmüyorum.

Aslında 12. nesil i5 veya i7 almakta isterim fakat anakartımda 10. nesil Intel işlemcileri destekler yazıyor.

20k bütçeniz var bence herhangi bir vatan ya da Teknosa'ya başka bir mağazada olabilir (güvenilir olsun) gidip oradaki kişilere sistemini anlatıp tavsiyelerini alabilirsin ve onların tavsiyesi üzerine ekipmanları oradan alabilirsin. Biraz A2 Türkçe oldu sanırım

20k bütçeniz var bence herhangi bir vatan ya da Teknosa'ya başka bir mağazada olabilir (güvenilir olsun) gidip oradaki kişilere sistemini anlatıp tavsiyelerini alabilirsin ve onların tavsiyesi üzerine ekipmanları oradan alabilirsin. Biraz A2 Türkçe oldu sanırım
Çok pahalı olur. Öneri isteyebilir ama başka yerlerden fiyat araştırması yaparak kendi almalı.

Geri
Yukarı