GTX 1660S tam performans çalışmıyor

aliyasir

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 3 3100
Gigabyte GTX 1660 Super
Gigabyte B450M S2H
16 GB RAM

Arkadaşlar sistem özellikleri genel olarak bu şekilde oyuna girdiğimde(gta5/hitman)Ekran kartı %50/%60 civarlarında çalışıyor ve normalde %100'e yakın çalışsa 130, 140 FPS alacakken bu sefer bu FPS değeri 70/90 arasına düşüyor. Hitman'de 50 FPS'lere kadar düşüyor. Acaba sıcaklık limiti olabilir mi diye düşünüyorum 70 derece sıcaklığa ulaştığında ekran kartı kullanımı anlık azalıyor sıcaklık düşüyor çünkü. Ne yapmam gerekiyor bu sorundan kurtulmam için yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile değerleri aktarır mısınız?

Degerleri aktardıktan sonra bu videoyu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video cok işinize yarayacaktır.

1.png

Fps gta 5 de ortalama bu şekilde 70lere düştüğü de oluyor ama Gpu kullanımı %57 belirtmek istediğim o.Sahnelerde falan ekran kartı kullanımı %97ye çıkıyor ve fps 140lara fırlıyor.
Degerleri aktardıktan sonra bu videoyu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Video cok işinize yarayacaktır.
Cevabın için teşekkür ederim.Ama düşük fps sorunumun ekran kartının tam güçte veya tam güce yakın olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.Videoda kaliteden kısıp performansı arttırmayı gösteriyor.
şöyle bir video buldum lakin denemedim çözüm olur mu acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı