GTX 1660S ve R5 3500X oyunlarda FPS düşmesi

bugra3342

Centipat
B450M H anakart 2x8 GB RAM 480GB SSD var. Sıcaklık iyidir. Driver'ler günceldir sadece GPU yüzde 99 iken 80'e iniyor oyundayken bu da FPS düşmesi yaşatıyor ne yapmam lazım?

BİOS'dan CPU turbo boostu bulup disable yapmalısınız birde Windows oyun modunu kapatıp deneyin.
İşlemci yüksek frakanslara çıktığı zaman hız düşümünde ekran kartını besleme seviyeside düşebiliyor bu nedenle kapatın dedim

B450M H anakart 2x8 GB RAM 480GB SSD var. Sıcaklık iyidir. Driver'ler günceldir sadece GPU yüzde 99 iken 80'e iniyor oyundayken bu da FPS düşmesi yaşatıyor ne yapmam lazım?

Belirgin olarak hangi oyunlarda oluyor? Oyunun optimizasyonu ile alakalı olabilir. Ekran kartında sorun olup olmadığını anlamak için FurMark Testi yap youtubedakilerle değerlerle karşılaştır.

Belirgin olarak hangi oyunlarda oluyor? Oyunun optimizasyonu ile alakalı olabilir. Ekran kartında sorun olup olmadığını anlamak için FurMark Testi yap youtubedakilerle değerlerle karşılaştır.
PUBG ,Minecraft,Farcry 5 hepsinde oluyor.birde pcnin içini atıcam ama fotoğraf kısmı nerede? Birde size msı afterburner atıcam.
eğer ekran kartı bozuk ise garantiye göndericez ama ekran kartı kutusunun içinde garantisi yok sadece büyük kutu içinde anakartımın garantisi birde aldığımıza dağir belge var

Son düzenleme:
Kardeş furmark testini yaptım.Avg fps 99 düşük fps 77 sıcaklık max 75 derece çıktı normal mi?
BİOS'dan CPU turbo boostu bulup disable yapmalısınız birde Windows oyun modunu kapatıp deneyin.
İşlemci yüksek frakanslara çıktığı zaman hız düşümünde ekran kartını besleme seviyeside düşebiliyor bu nedenle kapatın dedim
Testi yaptım sıcaklık max 75 oldu. Diğerlerinden farklı çıktı ama testte iken fps düşmesi yoktu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı