GTX 1660S ve R5 5600X sistemi yenileme

dindjarin1

Zeptopat
Daha fazla  
Sistemde Gigabyte 1660 Super ve AMD Ryzen 5 5600X var. PSU da 550W. GTX serisinin güncellemesi bittiği için ekran kartını yenilemek istiyorum. Aklımda 4070 var acaba hangi işlemci lazım ve kaç W PSU gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde Gigabyte 1660 Super ve AMD Ryzen 5 5600X var. PSU da 550W. GTX serisinin güncellemesi bittiği için ekran kartını yenilemek istiyorum. Aklımda 4070 var acaba hangi işlemci lazım ve kaç W PSU gerekir?
Güncellemesi bitmedi uretimi bitti sadece. 2 3 sene daha guncelleme alır.

Islemciniz 4070 icin yeterli. PSU olarak 650w öneririm. Eğer bütçe varsa DDR5 AM5 gecmek de cok iyi olur tabi.

İşlemci muhtemelen yeter fakat PSU yetmeyecek. Okuduğum kadarıyla minimum 600W gerekli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

🤣🤣 Dostum şu an araştırma yaptım ve bende senin düştüğün çukurun içindeyim. 3 günlük deriiiin araştırma sonucu çıkan şu. İşlemcin bana göre kesinlikle yeterli. Msi rtx 4070 ventus 3x oc ekran kartı 2k da en verimli (parası ve alacağın fps) alabileceğin ekran kartı ve onu da çalıştırmak için 750w kesinlikle yeterli. Ama 1 tık ileriye dönük de yatırım olsun dersen 850 watt al ve unut. Benim ryzen 5 2600x ve 750w iyi güç kaynağı var ve YouTube başka videolarla bu 4070 2k da süper süper oynatıyor. Hem de bendeki 2600x ryzen ile.

İşlemci muhtemelen yeter fakat PSU yetmeyecek. Okuduğum kadarıyla minimum 600W gerekli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Harikasın. İşlemci yeterli. Tespitin harika. 600w olmaz ama 750 yeterli. 🧿

Yeni konular

Geri
Yukarı