GTX 1660S ve Ryzen 5 3600 sistem alınır mı?

Bütçe
6500
İşlemciyi i5 10400F, anakartı H410M-F tercih edip artan 500-600 TL'yi ekran kartına yatırabilirsin.

İçindeki PSU 80+ değil diye biliyorum.

Arkadaşlar kasanın hava akışı gayet güzel önü tamamen ince mesh, fanlarının RGB olması ayrıca farklı bir durum zaten :) kendisi mid Tower kasa olmasa da içi çok iyi yapılmış zekice düşünülmş ayrıtnılar var içiniz rahat olsun. İçinden çıkan Power Supply Elite V3 zaten çok iyi 80+ testinden sadece birinde 78 aldığı için sertifikası yok onun dışında gayet iyi voltaj koruması kısa devre koruması vs. var sitesinden bakabilirsiniz 10 numara.

Böyle bir yorum gördüm sizce doğru mudur?
Bir de sistemi İtopya'dan alacağım ancak İtopya'da dediğiniz gibi bir sistem bulamadım saat 2.30'dan daha müsait olacağım o zaman biraz daha detaylı inceleyeceğim çok çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar kasanın hava akışı gayet güzel önü tamamen ince mesh, fanlarının RGB olması ayrıca farklı bir durum zaten :) kendisi mid Tower kasa olmasa da içi çok iyi yapılmış zekice düşünülmş ayrıtnılar var içiniz rahat olsun. İçinden çıkan Power Supply Elite V3 zaten çok iyi 80+ testinden sadece birinde 78 aldığı için sertifikası yok onun dışında gayet iyi voltaj koruması kısa devre koruması vs. var sitesinden bakabilirsiniz 10 numara.

Böyle bir yorum gördüm sizce doğru mudur?
Bir de sistemi İtopya'dan alacağım ancak İtopya'da dediğiniz gibi bir sistem bulamadım saat 2.30'dan daha müsait olacağım o zaman biraz daha detaylı inceleyeceğim çok çok teşekkür ederim.

Elite V3 kronik sorunlu bir psudur.

SSD'yi değiştirmeni öneririm kronik sorunlu bir ssd olduğunu forumda çok gördüm.

SSD'yi değiştirmeni öneririm kronik sorunlu bir SSD olduğunu forumda çok gördüm.

Onun M.2 versiyonu 100 TL farkla satılıyor sence onu mu almalıyım?
bunu almaya karar verdim SANDISK 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma) | ITOPYA
Elite V3 kronik sorunlu bir psudur.

Bu kasayı almayı planlıyor GTX 1660S ve R5 3600 besleyebileceğini düşünüyorum +80 sertifikası mevcut ancak model bilgilendirilmesi yapılmamış bir bilginiz var mı?

böyle bir seçenekte mevcut
ancak bana 300 tl daha fazla yük bindiriyor sizce bu fiyat farkına değer mi ?

Son düzenleme:
Onun M.2 versiyonu 100 TL farkla satılıyor sence onu mu almalıyım?
bunu almaya karar verdim SANDISK 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma) | ITOPYA

Bu kasayı almayı planlıyor GTX 1660S ve R5 3600 besleyebileceğini düşünüyorum +80 sertifikası mevcut ancak model bilgilendirilmesi yapılmamış bir bilginiz var mı?

böyle bir seçenekte mevcut
ancak bana 300 tl daha fazla yük bindiriyor sizce bu fiyat farkına değer mi ?
Tavsiyem tabi ki Samsung olur fakat fiyat olarak çok olduğundan WD'ye bakabilirsin dostum, kasa olarak thermaltake güvenilir bir marka Versa j24'ün birde önü mesh yapıya sahip tavsiye ederim, üzmez seni PSU içinde geliyordu sanırsam bu modelde. Kafan ağrımaması için 200 300'ü çok görme.

Tavsiyem tabii ki Samsung olur fakat fiyat olarak çok olduğundan WD'ye bakabilirsin dostum, kasa olarak Thermaltake güvenilir bir marka versa J24'ün bir de önü mesh yapıya sahip tavsiye ederim, üzmez seni PSU içinde geliyordu sanırsam bu modelde. Kafan ağrımaması için 200 300'ü çok görme.

Anladım çok sağ ol. Tavisyene uyacağım.
Burada bu ürün çok uygun bunu almayı düşünüyorum.

1 X G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
1 X sistem montaj hizmeti.
1 X Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
1 X Corsair Carbide serisi Spec-Delta RGB 550W 80+ tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa.
1 X AMD Ryzen 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
1 X Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
1 X Kioxia Exceria 480GB SATA 3.0 2.5" SSD (555MB okuma / 540 MB yazma)

Toplayacağım bilgisayar bu şekilde sizce herhangi bir küsur var mı? Varsa nelerdir?
Bilgisayarı oyun, edit, freelance, logo tasarım falan gibi işler için kullanacağım. Sizce R5 3500 yeterli olur mu? Yok ille de R5 3600 yorumlarınızı bekliyorum <3.,

Bütçem normalde 6000 idi ancak kenardan köşeden bir para geldi 6500 oldu. (Bu bilgisayar ise 6742 TL)
Alınır ama oyun amaclı kulanıcaksanız RTX ekran kartını tercih ederim

Anladım çok sağ ol. Tavisyene uyacağım.
Burada bu ürün çok uygun bunu almayı düşünüyorum.
Şuan ki hali gayet iyi attığınız hocam kasayı Recep Baltaş'ta çok kullandı 1080p dışında bir takıntınız yoksa bu sistem sizi gayet uzun süre götürür. Bi Asus dual ısınma değerlerine bir bak asus dual yeni serisi mi eski mi onu tam bulamadım. ısınma olarak biraz sıcak çalışan karttı bildiğim kadarıyla.

Şu anki hali gayet iyi attığınız hocam kasayı Recep Baltaş'ta çok kullandı 1080P dışında bir takıntınız yoksa bu sistem sizi gayet uzun süre götürür. Bir ASUS Dual ısınma değerlerine bir bak ASUS Dual yeni serisi mi eski mi onu tam bulamadım. Isınma olarak biraz sıcak çalışan karttı bildiğim kadarıyla.

Evo yazanlar yeni seri diye biliyorum ancak yine de bakarım sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı