GTX 1660S veya RTX 2060 tabanlı sistem önerisi

Triarius

Centipat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle tek ve bütün amacım kendi halimde bilgisayar ile oyun oynamak, hiçbir şekilde render veya yayıncılık işlerine girişmeyeceğim ve alacağım sistemin beni en az 3-4 yıl götürmesini istemekteyim. Birkaç haftadır İtopya ve Vatan'daki hazır sistemleri gözlemiyorum, genellikle hep bir veya birden fazla parçası hoşuma gitmiyor. Mesela çok güzel ekran kartı ve işlemci koymuşlar ama kasa, anakart ve RAM'ı onlara göre gayet kötü koymuşlar. Örnek vermem gerekirse;

.
Bu sistem her ne kadar hoşuma gitse de anakart, RAM ve kasa pek iyi değil.

.
Aynı şekilde bu sistemde de öyle.

Masaüstü bilgisayarı yıllardır istiyordum fakat bilgisayar parçaları konusunda yeni yeni araştırma yapmaya başladım, bana önerebileceğiniz maksimum 6500TL'ye kadar 1660S veya 2060 tabanlı hazır kasa var mıdır? Parçaları tek tek alırsam çok daha pahalıya geleceğini de ayrıca fark ettim bu yüzden hazır sistemlere yöneldim.

Buna bir bakın isterseniz.
Kasayı Cooler Master yapıp düşünebileceğim bir sistem, peki sizce işlemciyi Ryzen 5 3500X ile değiştirsem yeterli olur mu? Ayrıca anakart konusunda gerçekten fazla bilgim yok, ben bana 2x8 3000 veya 3200mhz ram'ın yıllarca yeteceği düşüncesindeyim. OC yapmayı da düşünmüyorum, o anakart yeterli olur mu?

Kasayı Cooler Master yapıp düşünebileceğim bir sistem, peki sizce işlemciyi Ryzen 5 3500X ile değiştirsem yeterli olur mu? Ayrıca anakart konusunda gerçekten fazla bilgim yok, ben bana 2x8 3000 veya 3200mhz ram'ın yıllarca yeteceği düşüncesindeyim. OC yapmayı da düşünmüyorum, o anakart yeterli olur mu?
Oyun amaçlı olacaksa 3500x de yeterli olur tabi. Isterseniz işlemciyi 3500x yapıp anakartı tomahawk yapın. O anakart çok iyi ve tavsiye edilen bir model.

Geri
Yukarı