GTX 1660S vs RX6600

Normal gözüküyor, tam bilmiyorum ama dediğim gibi. Yeni konu açabilirsin eğer şüphelenirsen.

Tamamdır teşekkür ederim kardeşim iyi akşamlar :)
@Sir Benjamin gece gece rahatsız ediyorum dengesiz derece yükselmeleri oldu bende 1.1 voltaja ayarladım tam istediğim gibi oldu 1.1 de sorun olmaz değil mi?

Dosya Ekleri

• net.png
    net.png
    281,4 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Tamamdır teşekkür ederim kardeşim iyi akşamlar :)
@Sir Benjamin gece gece rahatsız ediyorum dengesiz derece yükselmeleri oldu bende 1.1 voltaja ayarladım tam istediğim gibi oldu 1.1 de sorun olmaz değil mi?

Prime95 ile test ettin mi? Eğer siyah ekrana düşmeden çalışıyorsa sorun yok. Dengesiz derece yükselmeleri CPB veya PBO açıksa olabilir, onları BIOS'tan kontrol edebilirsin istersen.

Prime95 ile test ettin mi? Eğer siyah ekrana düşmeden çalışıyorsa sorun yok. Dengesiz derece yükselmeleri CPB veya PBO açıksa olabilir, onları BIOS'tan kontrol edebilirsin istersen.

Onlaron hepsini kapattım böyle 1.1 Volt verince düzene giriyor 1.125 verdiğin zaman Prime 95 ile açtığımda dengesiz bir biçimde derece yükseliyor siyah ekrana düşmedi bu voltaj çok mu düşük benim işlemcinin silikonu bayağı kalitesizmi oluyor :)

Onların hepsini kapattım böyle 1.1 Volt verince düzene giriyor 1.125 verdiğin zaman Prime 95 ile açtığımda dengesiz bir biçimde derece yükseliyor siyah ekrana düşmedi bu voltaj çok mu düşük benim işlemcinin silikonu bayağı kalitesizmi oluyor :)

Düşük voltajla yüksek GHz kaliteli silikon demek, başka bir sebebi olmalı bunun. Voltaj ile doğrudan alakalı değil gibi.

Düşük voltajla yüksek GHz kaliteli silikon demek, başka bir sebebi olmalı bunun. Voltaj ile doğrudan alakalı değil gibi.

Vallahi başka sebebini bilmiyorum işin ustası sensin :) bu şekilde işlemciye zararı olur mu düşük voltajın.
Vallahi başka sebebini bilmiyorum işin ustası sensin :) bu şekilde işlemciye zararı olur mu düşük voltajın.

@Sir Benjamin ne yapalım bu şekilde kalsınmı yoksa 1125 yapıp ısıyı göz ardı mı edelim.

Son düzenleme:
Vallahi başka sebebini bilmiyorum işin ustası sensin :) bu şekilde işlemciye zararı olur mu düşük voltajın?

@Sir Benjamin ne yapalım bu şekilde kalsınmı yoksa 1125 yapıp ısıyı göz ardı mı edelim?

İşlemciler için düşük voltajın bir zararı yok, ekran kartlarında UV performansta fark edebiliyor.

İşlemciler için düşük voltajın bir zararı yok, ekran kartlarında UV performansta fark edebiliyor.

Bu şekilde devam ediyorum o zaman çok teşekkür ederim gene rahatsız ettim seni hakkını helal et :)
@Sir Benjamin RX6600'ü almış bulunmaktayım 2 gün sonra geliyor bana yardımın lazım hocam darboğaz yapmaması için işlemciye güzel bir ayar yapsak senle beraber yardım edet misin bana.

Son düzenleme:
@yusuf6806

Yardım ederim etmesine ama, işlemci neydi? :D

Yeni konu açıp etiketlemen takdirinde yardım edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı