GTX 1660Ti ve i5 4570 darboğaz olur mu?

Şu konularda GTX 1070 ile biraz dar boğaz yapacağı tartışılmış. GTX 1660'ın 1070'ten bir tık önde, 1070 TI'dan bir tık geride olduğu söyleniyor. O zaman dar boğaz kaçınılmaz görünüyor, tabii yukarıdaki konularda 1070'le bile dar boğaz olur dedikleri için. Bir arkadaş 2k veya 4k monitörle dar boğazın azalacağını da eklemiş.

Şu konularda GTX 1070 ile biraz dar boğaz yapacağı tartışılmış. GTX 1660'ın 1070'ten bir tık önde, 1070 TI'dan bir tık geride olduğu söyleniyor. O zaman dar boğaz kaçınılmaz görünüyor, tabii yukarıdaki konularda 1070'le bile dar boğaz olur dedikleri için. Bir arkadaş 2k veya 4k monitörle dar boğazın azalacağını da eklemiş.
peki çok fazla performans kaybı olur mu? Mesela darboğazsız 120 fps alıyorum diyelim darboğaz ile kaç alırım?

I5 4570 ile GTX 1070 oyun testlerine bakın internetten. Sonuçların üzerine %10-15 daha eklerseniz tahmini bir cevap olur sanırım. Elbette kesin bir şey söylenemez, denemeden.

Oyundan oyuna değişiyor hocam. Bu işlemci ile RX 570 4 GB kullanıyorum şu ana kadar çıkan son oyunların hepsini denedim sayılır özellikle AC: origin oyununda hafif hafif darboğaz oluyor. Hikayeli oyunlarda fazla sıkıntı çıkarmıyor ama işin içine yapay zeka girince sorun oluyor.

Oyundan oyuna değişiyor hocam. Bu işlemci ile RX 570 4 GB kullanıyorum şu ana kadar çıkan son oyunların hepsini denedim sayılır özellikle AC: origin oyununda hafif hafif darboğaz oluyor. Hikayeli oyunlarda fazla sıkıntı çıkarmıyor ama işin içine yapay zeka girince sorun oluyor.

İlginç doğrusu 1660Ti da darboğaz olup olmayacağını tartışırım ancak RX 570 de nasıl darboğaz oluyor anlamış değilim. 1060 6G kullanıyorum 4570 ile sıkıntı yaşamadım.

1080p de online kalabalık oyunlarda tahminimce %20 gibi büyük kayıplar görebilirsin. Eğer i7-4790K olsaydı O.C ile 1660ti yi beslerdin. Fakat 1440p ve üstünde herhangi bir sıkıntı çıkmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı