GTX 550 Ti alınır mı?

GNS Eagle

Decapat
Intel Core 2 Duo overclocked 3.30 GHz.
2x2 1333MHz RAM.
300W PSU.
GTX 550 Ti almayı düşünüyorum ancak kafamı karıştıran konu 6 pinlik bir PSU güç girişi istiyor ve alacağım arkadaşta dönüştürücü yok. Dönüştürücüyü bulabilir miyim?
Ve bu PSU bana yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Hocam öncelikle sosyal üzerinden "hdml to VGA" araması yaparak bunun hakkında ki konulara bakın. Genellikle 40 TL bütçe ile Dark marka dönüştürücü öneriyorlar. Güzel de bir dönüştürücüdür işinizi görür.

Sonrasında güç kaynağınızın marka ve modelini öğrenerek internet üzerinden ya da kasanızı açıp güç kaynağı kablolarına bakarak ekran kartı için besleme kablosu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer güç kaynağınızın ekran kartı için besleme kablosu yok ise şu dönüştürücüler ile Molex ya da SATA kablolarını 6 pinlik güç girişi olarak kullanabiliyorsunuz diye biliyorum.

Son olarak fiyatı nedir? 300 TL fazlası verilmez. 300 TL'de sizin inisiyatifinize kalmış bir şeydir.

GTX 550 Tİ için tavsiye edilen en düşük güç kaynağı 350W ama yeterli olacağını düşünüyorum. Dönüştürücü konusunda da kullanırsın her ne kadar sağlıklı olmasalar da (düzgün bir şey bulursan kullanırsın tabi). Ayrıca 550 Ti yerine R7 240 veya R7 250'ye bakabilirsin. Hem bahsettiğim bu iki kartta da fazladan güç girişi yok, tak-çalıştır.

Şunu da söylemek istiyorum; eğer ekran kartı harici bileşen değiştirebilecek durumun varsa işlemcini Core2 Quad'a ve güç kaynağını da en az 350W'a yükseltmeni tavsiye ederim.

Merhaba,

Hocam öncelikle sosyal üzerinden "hdml to VGA" araması yaparak bunun hakkında ki konulara bakın. Genellikle 40 TL bütçe ile Dark marka dönüştürücü öneriyorlar. Güzel de bir dönüştürücüdür işinizi görür.

Sonrasında güç kaynağınızın marka ve modelini öğrenerek internet üzerinden ya da kasanızı açıp güç kaynağı kablolarına bakarak ekran kartı için besleme kablosu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer güç kaynağınızın ekran kartı için besleme kablosu yok ise şu dönüştürücüler ile Molex ya da SATA kablolarını 6 pinlik güç girişi olarak kullanabiliyorsunuz diye biliyorum.

Son olarak fiyatı nedir? 300 TL fazlası verilmez. 300 TL'de sizin inisiyatifinize kalmış bir şeydir.
Fİyat 300 TL zaten ben 280 civarı bitirmeye çalışacağım.
.

Fİyat 300 TL zaten ben 280 civarı bitirmeye çalışacağım.
Arkadaşlar bu arada benim dönüştürücden kastettiğim 6 pinlik giriş yok PSU'da zaten ekran kartı VGA olarak geliyor Molex'ten 6 pinlik güç girişi dönüştürücsü biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim.
Daha önce hiç kullanmadım ancak attığım linkte var.

GTX 550 Tİ için tavsiye edilen en düşük güç kaynağı 350W ama yeterli olacağını düşünüyorum. Dönüştürücü konusunda da kullanırsın her ne kadar sağlıklı olmasalar da (düzgün bir şey bulursan kullanırsın tabi). Ayrıca 550 Ti yerine R7 240 veya R7 250'ye bakabilirsin. Hem bahsettiğim bu iki kartta da fazladan güç girişi yok, tak-çalıştır.

Şunu da söylemek istiyorum; eğer ekran kartı harici bileşen değiştirebilecek durumun varsa işlemcini Core2 Quad'a ve güç kaynağını da en az 350W'a yükseltmeni tavsiye ederim.
GTX 550 Ti zaten alacağım kişiyle aynı şehirde yaşadığım için tercih ediyorum kargoyla uğraşmak istemiyorum.

GTX 550 Ti zaten alacağım kişiyle aynı şehirde yaşadığım için tercih ediyorum kargoyla uğraşmak istemiyorum.
Yok ben o anlamda söylemedim. Yine 2. el piyasasında biraz araştırmayla aynı şehirde belki bulabilirsin diye söyledim ama tabi 550 Ti da fena kart değildir. Bu arada Core2 Quad konusunda ne düşünüyorsun?

Yok ben o anlamda söylemedim. Yine 2. el piyasasında biraz araştırmayla aynı şehirde belki bulabilirsin diye söyledim ama tabii 550 Ti'da fena kart değildir. Bu arada Core2 Quad konusunda ne düşünüyorsun?

Onuda almayı planlıyorum ama bu sisteme yatırım yapmakta biraz saçma geliyor 1-2 sene içerisinde yeni sistem almak istiyorum zaten oynayacağım oyunlar belli PUBG Lite, CS:GO, Valorant tarzı oyunlar oynayacağım.

Onuda almayı planlıyorum ama bu sisteme yatırım yapmakta biraz saçma geliyor 1-2 sene içerisinde yeni sistem almak istiyorum zaten oynayacağım oyunlar belli PUBG Lite, CS:GO, Valorant tarzı oyunlar oynayacağım.
O sistemle CS:GO harici diğer oyunları oynaman zor, düşük FPS alırsın. Mesela ben Athlon II X4 640 işlemci, 8 GB DDR3 RAM ve R7 250 ile Valorant'ta ara sıra kasma yaşıyorum. C2Q'ı sormamın esas sebebi oydu. Ayrıca Gigabyte GA-G41M-Combo kullandığım zamanlarda AliExpress'ten 75 TL gibi bir fiyata Q9400 aldım, fazlasıyla işimi gördü. Ha bu haliyle oynayamaz mısın? Hayır, tabi ki oynarsın.

Geri
Yukarı