GTX 550 Ti ısınıyor ama görüntü vermiyor

Maxtoric

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
10
SSD veya HDD modeli
Bilinmiyor
Ekran kartı
GTX 550 Ti
Anakart
Turbox (Anakartın modeli bilinmiyor)
İşlemci
i3 4.nesjl
Arkadaşlar bugün elime ekran kartı bozuk fan bilgisayar şikayeti geldi. Kurban Bayramı dolayısıyla işten çıkıp kasayı evime götürdüm. Ekran kartını söküp fanın kablosunun çıktığını görünce düzelttim taktm ve temizledim.
Bunu hep yaparım.
Dün böyle yaptım dikkatlice taktım ve kabloyu ekran kartına bağladım açtığımda önce bilgisayar düzgün başlatılmadı hatası aldım. Yeniden başlatınca sinyal yok hatası aldım monitorde zar zor uğraştım en sonunda sıfırladım ancak Windows yükleniyorda görüntü gitti ve 2dk sonra tekrar geldi ve bir hata olduğunu söyleyip işlemi geri aldı. Bie süre sonra normal bir şekilde açıldı ama görüntü yoktu. VGA kablosunu anakarta takınca görüntü geldi. Ekran kartına dokunduğumda işlemci kısmı sıcaktı yani kart hala çalışıyordu. Fakat kabloyu ekran kartına bağlayınca sinyal yok diyiordu. Nasıl çözebilirim?

Not: İlk geldiğinde sorunsuz şekilde takır takır çalışıyordu.

Olma ihtimali var bu kartı başka PC ile denediniz mi?
Normalde 2 bilgisayarım fakat şuan ikisi de elimde değil konuda belirttiğim gibi kurban bayramı nedeniyle erken kapattık müşteri kurban için hemen istiyor akşam gibi teslim edeceğim için eve getirdim.

Kart slota oturmayınca, görmüyor bazen böyle olunca anakarttan veriyor yine görüntüyü vadasını sıkmadan slotta yukarı aşağı bir oynatabilirsiniz bazen işe yaradığı oluyor.
Anlamadım tam olarak nasıl yapmam gerekiyor?

Kart slota oturmayınca, görmüyor bazen böyle olunca anakarttan veriyor yine görüntüyü vadasını sıkmadan slotta yukarı aşağı bir oynatabilirsiniz bazen işe yaradığı oluyor.
Anlamadım tam olarak nasıl yapmam gerekiyor?

Hocam kartı drek takın anakarta köşede ızgara vidasini takmayın iyice otursun öyle deneyin.
Pinlerde yoğun bir siyahlık mevcut. Silgiyle silip deneyeceğim.

Aynı paradox oldu. Önce sevindim ekran kartından görüntü alınca ama tekrar Bilgisayarınız düzgün başlatılmadı hatası aldım. Yeniden Başlata basınca no signal hatası alıyorum. Güvenli modda ise GTX 550 Ti olarak algılıyor yani algılıyor. Ne yapabilirim? BIOS bu işi çözer mi? Sıfırlayınca windows yükleniyor kısmında ekran no signal verip 2 dk sonra tekrar görüntü veriyor ve hata veriyor. O hatadan sonra boot kısmında bekliyor ve 3dk sonra windows sorunsuz çalışıyor ama ekran kartına görüntü vermiyor.

Pinlerde yoğun bir siyahlık mevcut. Silgiyle silip deneyeceğim.

Aynı paradox oldu. Önce sevindim ekran kartından görüntü alınca ama tekrar Bilgisayarınız düzgün başlatılmadı hatası aldım. Yeniden Başlata basınca no signal hatası alıyorum. Güvenli modda ise GTX 550 Ti olarak algılıyor yani algılıyor. Ne yapabilirim? BIOS bu işi çözer mi? Sıfırlayınca windows yükleniyor kısmında ekran no signal verip 2 dk sonra tekrar görüntü veriyor ve hata veriyor. O hatadan sonra boot kısmında bekliyor ve 3dk sonra windows sorunsuz çalışıyor ama ekran kartına görüntü vermiyor.
Düzenleme: Bu menüde biraz bekledim ve yine görüntü gitti sanırım sorun anakarttan yada ekran kartından. Açık bulduğum bilgisayarcıya gidip kartı denettireceğim.

Düzenleme 2: Anakarta bağlayıp restart tuşuna bastım ve bu sefer düzgün yüklenme hatası vermeden açtı. Sorun kesinlikle ekran kartında.

Ekran kartı windows yüklenme ekranından sonra kapanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı