GTX 550 Ti ısınıyor ama görüntü vermiyor

Maxtoric

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
10
SSD veya HDD modeli
Bilinmiyor
Ekran kartı
GTX 550 Ti
Anakart
Turbox (Anakartın modeli bilinmiyor)
İşlemci
i3 4.nesjl
Arkadaşlar bugün elime ekran kartı bozuk fan bilgisayar şikayeti geldi. Kurban Bayramı dolayısıyla işten çıkıp kasayı evime götürdüm. Ekran kartını söküp fanın kablosunun çıktığını görünce düzelttim taktm ve temizledim.
Bunu hep yaparım.
Dün böyle yaptım dikkatlice taktım ve kabloyu ekran kartına bağladım açtığımda önce bilgisayar düzgün başlatılmadı hatası aldım. Yeniden başlatınca sinyal yok hatası aldım monitorde zar zor uğraştım en sonunda sıfırladım ancak Windows yükleniyorda görüntü gitti ve 2dk sonra tekrar geldi ve bir hata olduğunu söyleyip işlemi geri aldı. Bie süre sonra normal bir şekilde açıldı ama görüntü yoktu. VGA kablosunu anakarta takınca görüntü geldi. Ekran kartına dokunduğumda işlemci kısmı sıcaktı yani kart hala çalışıyordu. Fakat kabloyu ekran kartına bağlayınca sinyal yok diyiordu. Nasıl çözebilirim?

Not: İlk geldiğinde sorunsuz şekilde takır takır çalışıyordu.

Intel CPU'da APU olmaz.
Yanlış yazmışım OnBoard bağladım ekran kartı hala bende idare etcek bir süre fakat kartın fanını tamamen söktüğümde işlemciden bi parçanın çıktığını gördüm. Bu nedir ve sorun bundan olabilir mi?

Yanlış yazmışım OnBoard bağladım ekran kartı hala bende idare etcek bir süre fakat kartın fanını tamamen söktüğümde işlemciden bi parçanın çıktığını gördüm. Bu nedir ve sorun bundan olabilir mi?
Kondansatör bu şimdi farkettim. Kalem havyam var lehimim de var fakat daha önce böyle bir kartta lehim yapmadım bu yüzden de bu kondansatör nerden çıktı bilmiyorum nasıl tespit edebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20230629_161025.jpg
    IMG_20230629_161025.jpg
    132,2 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20230629_160944.jpg
    IMG_20230629_160944.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

Geri
Yukarı