GTX 550 Ti ve i5 3470 mantıklı mı?

YUSUFBLGC

Centipat
Daha fazla  
Dostlarım merhaba elimde GTX550 Ti AMD Athlon X2 215 Processor işlemcim var. Normalde telefon almayı düşünüyordum ama yurt dışı telefonlar bile çok pahalı.

Bende elimdeki sistemi upgrade edeceğim. i5 3470 LGA1155 DDR3 anakart almayı düşünüyorum mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlarım merhaba elimde GTX550 Ti AMD Athlon X2 215 Processor işlemcim var. Normalde telefon almayı düşünüyordum ama yurt dışı telefonlar bile çok pahalı.

Bende elimdeki sistemi upgrade edeceğim. i5 3470 LGA1155 DDR3 anakart almayı düşünüyorum mantıklı mı?

Ne kadara alacağına bağlı. Genelde eski nesil ürünleri pahalıya satma çabası var bazı kişlilerde.

Bütçenizi zorlamazsa a320+bütçenize uygun apu öneririm. Bir dönem r5 3400g kullandım, yeterli seviyede tatmin etti beni. Lakin sizi aşarsa daha ucuz apu işlemcilere de bakabilirsiniz.

oyunlarda çok fazla fps almazsın düşük kalitede oynarsan max 70 80 alırsın valorantta ise ayarları yaparsan max 130 gibi alırsın

550 Ti'ı uzun süre kullandım. 1050 Ti'a göre bile çok çok yavaş kalıyor. Biraz daha bütçeyi artırıp i7 3770 ve RX580 bakmayı düşünebilirsiniz.

Karşılaştırmasına bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

550 Ti'ı uzun süre kullandım. 1050 Ti'a göre bile çok çok yavaş kalıyor. Biraz daha bütçeyi artırıp i7 3770 ve RX580 bakmayı düşünebilirsiniz.

Karşılaştırmasına bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 550 Ti elimde kanka

Oyunlarda çok fazla FPS almazsın düşük kalitede oynarsan Max 70 80 alırsın Valorant'ta ise ayarları yaparsan Max 130 gibi alırsın

Maalesef biliyorum ama öğrenciyim çok az harçlık alabiliyorum buna bile şükür

B

Bütçenizi zorlamazsa A320+bütçenize uygun APU öneririm. Bir dönem R5 3400G kullandım, yeterli seviyede tatmin etti beni. Lakin sizi aşarsa daha ucuz APU işlemcilere de bakabilirsiniz.

Bütçe mi aşırı aşıyor maalesef ama yine de teşekkür ederim

Aynı ben kanka 730 Ti var i5-3470 şu an memnunum yani Valorant oynuom 180'e falan çıkıyor GTA 5'te sabit 60 FPS alıyorum

Güzel kanka hayırlı günlerde kullan ama bence ekran kartını bir upgrade le

Kusura bakmayın atlamışım o kısmı. i7 3370 baksanız daha iyi olur ustam ileride işlemciyi yükseltme ihtiyacı duymazsınız. 550 Ti'ı da ileride yükseltirsiniz.

3370'i tek halde bulamadım

Son düzenleme:
B

Bütçe mi aşırı aşıyor maalesef ama yine de teşekkür ederim

Güzel kanka hayırlı günlerde kullan ama bence ekran kartını bir upgrade le

3370'i tek halde bulamadım

Vallahi şaşırıdm ya bugün daha birkaç kez önermiştim. Hiç kalmamış tekli işlemci ilanı :D ben dedim diye mi satıldı bu işlemciler :D Toplu 3370 satanlar vardı onlarda ilanları kaldırmış sanırım. 700 TL civarıydı fiyatlar çok uygundu aslında. i7 3370K bile kalmamış :d

Geri
Yukarı