GTX 560 CS:GO Siyah Şerit Sorunu

burak122

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir ekran kartı aldım. Gtx560 ve öncedende Gtx460 kullanıyordum. Gtx460'da 4:3 olan yani 1280x1024 piksel monitörümde CS:GO'da 16:9'u seçip geniş ekranlı monitör gibi oynuyorudum, yani alttan ve üstten siyah bant çekiliyordu sanki geniş ekran bir monitör gibi oluyordu. Ama şuanda 16:9 1280x720p'de ekrana yayılıyor. Görüntü ve saçma sapan görüntü ortaya çıkıyor. Gtx500 serisi ve yukarsında DSR diye birşey var 1080p monitörde 4k falan oynatma özelliği var ondan mı kaynaklanıyor anlamadım. Yardımlarınız acilen bekliyorum.!

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia Denetim Masasına gir. "Masaüstü konumunu ve boyutunu ayarla" butonuna tıkla. Ölçeklendirme nasıl yapılacak bölümünden eğer ki "GPU" seçili ise "Ekran" seçin. "Ekran" seçili ise "GPU" seçin. Bir de o şekilde deneyin. Sonuçları yazarsanız bir kaç yöntem daha var onları da söylerim olmaz ise. İyi oyunlar^^

Nvidia Denetim Masasına gir. "Masaüstü konumunu ve boyutunu ayarla" butonuna tıkla. Ölçeklendirme nasıl yapılacak bölümünden eğer ki "GPU" seçili ise "Ekran" seçin. "Ekran" seçili ise "GPU" seçin. Bir de o şekilde deneyin. Sonuçları yazarsanız bir kaç yöntem daha var onları da söylerim olmaz ise. İyi oyunlar^^
Bende sadece Ekran gözüküyor.

kardeşim yanlış hatırlamıyorsam NVİDİA denetim masasına girip görüntü ayarlarından görüntü ölçeklemeyi tam ekran yada tam panel yapman gerekiyordu

ekran ayarlarından ölçeklendirmeyi tam ekrana ölçeklendirme yapıp denemeni öneririm.Çıkış yaparken ayarları uygula kısmına tıklamadan çıkarsan yaptıkların boşa gider.

ekran ayarlarından ölçeklendirmeyi tam ekrana ölçeklendirme yapıp denemeni öneririm.Çıkış yaparken ayarları uygula kısmına tıklamadan çıkarsan yaptıkların boşa gider.
Herşeyi kontrol ettim. Çıkarkende uygulaya basmıştım zaten tekrar yaptım olmadı ama 'Oyunlar ve programlar tarafından belirlenen ölçeklendirme modunu geçersiz kıl' diye bir seçenek var ona tik attım gene olmadı. Baya sıkıldım bu durumdan HD6570 beni daha çok memnun ediyodu daha yüksek ayarlarda oynamak için GTX460 aldım FPS düştü konu açtım normal dediler kartın o kadarda iyi bir kart değil dediler GTX560 aldım, buna güç kaynağı yetmedi bide buna güç kaynağı aldım. Bunun 2x6 pinmiş bilgisayarcıya götürdüm adam soğutucuyu düşürdü ona termal macunu sürdü tekrardan dönüştürücüyle ekran kartının diğer kanalını besledi bunlar masraf yaptırdı. Yani bu kadar masrafın sonunda hem 40-70 arasında FPS alıyorum (G3258 işlemci) hemde oyunu kare oynamak zorunda kalıyorum. İnsanın parçalayası geliyor bilgisayarı. Anlamadığımsa ben HD6570'le 120 fps alıyordum yüksek-orta ayarlarda GTX560 en düşük nasıl 40-70-80 arası FPS veriyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı