Çözüldü GTX 560 Ti 400W PSU besler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ftnmn14

Centipat
Daha fazla  
RAM
12 GB
İşlemci
I5 2310
Selam. Başlıkta da belirtigi gibi GTX 560 Ti ekran karti almayi dusunuyorum 2 tane 6pin getekli ama benim PSU'da 6 pin yok. PSU 400W. Yani sorum su 2 tane 1 Molex to 6 pin apirsam ekran kartini besler mi veya duzgun çalışır mı?

Çözüm
PSU demek sistemin enerjisi demektir. Yani bütçenin en önemli kısmı diye düşünüyorum. Örneğin sisteminiz 400W istiyor diyelim, siz 550W 650W 80+ PSU alın, bir de alacağınız PSU markasına dikkat edin ki hem sisteminiz zarar görmesin cebinizden para gitmesin, hem de uzun ömürlü olsun.

Pin olayını da zaten üreticiler ona göre tasarlıyorlar eğer 6 pin yoksa sisteminizi riske etmeyin, en azından 2. el PSU'ların 6 pin destekleyen modellerini taksanız sizin için daha iyi olur.
Hocam çok sağlıklı olmayabilir. Kaldı ki 560 Ti da önermem, aşırı eski ve gereksiz fazla güç tüketen bir kart. Onun yerine GTX 750Ti falan alın daha iyi.

170W TDP'si var kartın, çektiği güce göre sunduğu performans aşırı kötü. Kesinlikle alınacak kart değil o.

PSU demek sistemin enerjisi demektir. Yani bütçenin en önemli kısmı diye düşünüyorum. Örneğin sisteminiz 400W istiyor diyelim, siz 550W 650W 80+ PSU alın, bir de alacağınız PSU markasına dikkat edin ki hem sisteminiz zarar görmesin cebinizden para gitmesin, hem de uzun ömürlü olsun.

Pin olayını da zaten üreticiler ona göre tasarlıyorlar eğer 6 pin yoksa sisteminizi riske etmeyin, en azından 2. el PSU'ların 6 pin destekleyen modellerini taksanız sizin için daha iyi olur.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı