GTX 560'lı Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi ve GTA V

Bülent Çelik

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistemim
İşlemci : İ5 3570 3.4 GHz
RAM : CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
Anakart ::MSI Global Z77A-GD55
Ekran Kartı : GTX560 Ti DirectCU II GDDR5 1GB 256Bit Nvidia DX11 Ekran Kartı
HDD : 1 TB WD 7200 RPM
KASA :Thermaltake Element T Siyah MidTower Kasa
PSU : 700 Watt (Kasanın yanında gelen)
İşletim Sistemi : W7 Home Premium 64Bit

1)GTA V 1080p Medium ayarlarda oynayabilirmiyim ? ( Şuanki Sistemim İle)

2)Arkadaşlar 900 TL Bütcem var ve aşağıdaki kartlar arasında kararsız kaldım . F/P Konusunda hangi kart ön planda ve kesinlikle AMD bir kart kullanmak istemiyorum daha önçe çok probem yaşadım.

Evga GTX760 SuperClock ACX GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 758 TL
(128 Bit Performansını Etkiler mi ? )
Evga GTX960 SuperSC ACX 2.0 GDDR5 2GB 128Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı 853 TL
Asus GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı 758 TL
MSI GTX760 Twin FrozrGaming OC GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kartı 745 TL

MSI GTX960 GAMING 100ME GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı 917 TL

3) Şuanda RAM'lerimin frekansı 1333 MHz Sizce 1600 MHZ çıkartsam birazdaha rahatlarmı fps bakımından oyunlarda .

2-3 Ay içindede Sisteme bir SSD ilevesi yapaçağım .

Gta V zamanında Doom 3'ün yaptığı grafiksel devrimin ve sistem açlığının benzerini yaparak eski sistemleri kaba tabirle haşat edebilecek bir oyun değil. Siz bu sistemle High'da gayet iyi bir akıcılık elde edersiniz diye düşünüyorum. Bu oyun için ekstra masraf yapmanıza bence gerek yok.

R9 285 Almalısınız f/p istiyorsanız.
AMD düşünmüyorum . Fakat Arkadaşlarımda R9 285 veya R9 280X almamı söylüyor sonuçta tek birkere alıp 2-3 Yıl götürmesini istiyorum .

Bütçemi daha fazla yükseltemem fakat GTX 960 Modelini 256 Bit olan versiyonu olsa daha iyi olurmuş . Tavsiyeniz için teşekkürler.

Gta V zamanında Doom 3'ün yaptığı grafiksel devrimin ve sistem açlığının benzerini yaparak eski sistemleri kaba tabirle haşat edebilecek bir oyun değil. Siz bu sistemle High'da gayet iyi bir akıcılık elde edersiniz diye düşünüyorum. Bu oyun için ekstra masraf yapmanıza bence gerek yok.
Gerçeken dediğiniz gibi fakat ben ekran kartını sadece GTA V için değiştirmek istemiyorum . BF3, BF4 ve CS:GO , League Of Legends'te oynuyorum ve 1 aydır FPS düşüşleri yaşıyorum ve kırılmalar oluyor.

Dostum bende Nvidia taraftarıyım ama bu dönemde Nvidia'da f/p kart yok malesef. Dolayısıyla bende kendime mecburen R9 280 aldım fakat çok da memnun değilim açıkçası. Hem nvidia kadar driver desteği yok hemde biraz dengesiz gibi geldi bana. Mesela Far Cry 4'ü 1680*1050'de açıyorum, bi açıyorum 50-60 fps de gidip geliyor.. Daha sonra tekrar açtığımda 30-40 fps anca veriyor. Sanki kartı başka oyunda zorlayıp sonra FC4'ü açınca daha yüksek fps veriyor, kart soğukken açınca daha az fps veriyor. Saçmalık :)

Bu benim kullandığım kart 650 lira civarında şu an. 200 lira daha verip 850 tl lik bir nvidia kart alsan, R9 280'den daha yüksek performans alamayacaksın,hatta daha düşük olacak. İnsan bunu düşününce niye fazla para verip az performans alayım diyor. Böyle ikilem bir durum işte.

Neden 2 Tane firma varki zaten birleşip tek bir karta öküz gibi teknoloji koysalar :D herşeyi yapsak 2 senede bir günceleme yapsalar temiz :D biraz daha araştırıcam bakalım ama kararlıyım AMD almak istemiyorum .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı