GTX 590 ve Battlefield 4

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere Battlefield 4'ün açık betası yarın başlıyor. Ama bazı oyuncular ve medyacılar oyunun kapalı betasını da denemişler. Ve oyungezerin sitesinde okuduğum bir yazı şu şekilde:

t7k5k.jpg

• Sistemim de şu şekilde:
  • İ7 2600k CPU
  • Asus Sabertooth P67 anakart
  • GTX 590 GPU
  • GEIL 8 GB Ram,

Crysis3 te 1080p+Ultra+fxaa ile 45-80 fps arası görüyordum. Battlefield 4'ü de aynı ayarlarda oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 770 ile en üst ayarda oynayamayacağımı sanıyordum, ancak bu videolarda belli ki Full HD ve Ultra ayarda rahat oynanabiliyormuş, BF4'ü abartmışız. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

GTX 590 da GTX 770 ile hemen hemen aynı performansı veriyor, yani oynayabileceğiz.

Hiç yapamazsak bir tane ayarı kısarız, ne olacak?

Çok rahatladım valla sağol, Yok kassaydı 2 jenerasyon sonra daha değil hemen alırdım bi HD 7990 büyük ihtimal :D

- - - Güncellendi - - -

Hem zaten o MSAA 4X yok mu, ömür yiyo valla ekran kartından. FXAA yapınca hem aynı kalite hemde daha iyi performans sağlanıyor :D

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere Battlefield 4 ün açık betası yarın başlıyor. Ama bazı oyuncular ve medyacılar oyunun kapalı betasını da denemişler. Ve oyungezerin sitesinde okuduğum bir yazı şu şekilde:

Sistemim de şu şekilde:
İ7 2600k CPU
Asus Sabertooth P67 anakart
GTX 590 GPU
GEIL 8 GB Ram,

Crysis3 te 1080p+Ultra+fxaa ile 45-80 fps arası görüyordum. Battlefield 4'ü de aynı ayarlarda oynayabilir miyim?

Ayarlar düşürdükten sonra herşey oynanır orta seviye ekran kartları kullandığımız takdirde. Bazı oyunlar artık gerçekten bütün yatırımlarımızı, yeme-içme paramızı ekran kartlarına yatırmamızı istiyor. GTX 590 ile rahat rahat oynanması gerek ne kadar da 2 generasyon eski olsada. Optimize edilebilir ve zaten onun için oyunda o kadar 'ayar' var. GT 640, HD 6670, HD 4830, HD 4850, HD 7750, GTX 650, HD 7770 gibi kart kullananlar düşünmesi gerekiyor BF4 gibi bir oyunu; GTX 590'ın halen derdi yok bu konuda.

Aslında benim sistemle bile oynanıyor ama punkbuster buna izin vermiyor. Kasti olarak işlemciden ömür yiyor. EA ise işlemcin yetmiyor diye sallıyor. Haram olsun onlara verdiğim para.

Ya bunu bilmemiz gerekirdi zaten , sonuçta kitleyi büyültmek için grafikleri tavana çıkarsalardı oyun az satacaktı. Bizim istediğimiz grafik için %50 kar'ından vazmı geçsin kocaaaa EA :))

GTX 770 ile en üst ayarda oynayamayacağımı sanıyordum, ancak bu videolarda belli ki Full HD ve Ultra ayarda rahat oynanabiliyormuş, BF4'ü abartmışız. :)

GTX 590 da GTX 770 ile hemen hemen aynı performansı veriyor, yani oynayabileceğiz.

Hiç yapamazsak bir tane ayarı kısarız, ne olacak?

Beta sorunları normaldir. Amacı da budur zaten sorunları keşfetmek , oyun 5.5 GB civarında textureler sıkıştırılmış. Ve verimsizliği DICE tarafından onanıp üzerinde çalışılacağı belirtildi. Yani yeni güncellemeler ile FPS lerde artma olacaktır . Düşük FPS herkesin gündemindeyken erkenden grafik kartı karşılaştırma yapılmamalı bence . Nvidia Driverlarıda cabası GTX660M ile betaya girmeye çalıştığımda 327.23 imzalı son sürücü ile giremedim. Nvidianın 331.40 beta sürücüsünü kurdum tabi beta sürücü eksikleri elbette var.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı