GTX 650 Ti Boost ve GIGABYTE 970A-D3 Sistem

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Topladığım bilgisayarın iyi olup olmadığını sormak istedim!

· AMD FX X6 SOKET AM3+3.5 Ghz İŞLEMCİ,
· GIGABYTE 970A-D3 anakart,
· ASUS GTX650 Ti Boost DIRECTCUII O.C GDDR5 2 GB 192 bit ekran kartı,
· Corsair Carbide serisi 200r 550 Watt MIDT ATX kasa,
· GSKİLL 8 GB RipjawsX DDR3 1600 MHz CL9 1.5V DUAL KIT RAM,
· Samsung 840 Series 120 GB SSD SABİT DİSK,
· ASUS DRW-24B5ST 24xDOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
· AMD Stok fan.

Sizce nasıl? Bu arada AMD STOK FAN'ın fiyatı nedir? Bulamadım da. Ve bu arada GTX650 ti Boost’tan daha iyi performans veren ama fiyatı aynı olan bir ekran kartı söyler misiniz? Bu bilgisayar beni ne kadar idare eder? Ve tüm parçalar uyumlu mu? Ya da bana önerebileceğiniz farklı bir parça var mı? Bu arada daha iyi bir ekran kartına verebileceğim en yüksek fiyat 356 TL.

Bellek seçimi yanlış olmuş. Bellekler 1866 MHz olmalı idi. AMD Stok fan işlemci ile birlikte geliyor zaten, ücretsiz. GTX 650 Tİ Boost alternatifi HD 7850 veya HD 7870 olabilir. Ya da yeni nesil R7260 da alınabilir. Bu PC seni 2 yıl idare eder. Sonrasında ekran kartını değiştirmen gerekir.

Bellek seçimi yanlış olmuş. Bellekler 1866 MHz olmalı idi. AMD Stok fan işlemci ile birlikte geliyor zaten, ücretsiz. GTX 650 Tİ Boost alternatifi HD 7850 veya HD 7870 olabilir. Ya da yeni nesil R7260 da alınabilir. Bu PC seni 2 yıl idare eder. Sonrasında ekran kartını değiştirmen gerekir.
Dün akşam da bir mesajda bellekler 1866 Mhz olmalı demiştiniz. Fakat "Sistem Tavsiyeleri" bölümünde genelde 1600 hatta 1366 Mhz olan ramleri tavsiye olarak görüyordum.
Eğer vaktiniz varsa bunun önemi konusunda veya neden bu yorumu yaptığınızı anlatır mısınız?

Yani Amd sistemler için Amd'nin tavsiyesi 1866 Mhz Ramler mi?
İlk defa duydum. Bilgi için teşekkürler.

AMD CPU'lar için 1866 MHz en üst değer şu anda. Bu sebeple 1866 MHz öneriyoruz. Intel'de ise 1600 MHz şu an. Arada performans farkı var mı desen... Oyunlar için hayır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı