GTX 650 Ti görüntü bozulması

Kaleo

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Kartı alıp taktım, sorunu yoktu. Driver güncelledikten sonra ekranda kareler oluşmaya başladı, sanki renkler değişiyor gibi. Fareyi götürdüğüm yerler düzeliyor falan. Çoğu kişi bozuk diyor, çoğu kişi PSU yetersiz. Sizce sorun nedir, aldığım yeri şikayet etmeli miyim?

PSU: 400W.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU ile alakalı gibi gelmedi bana. Kart fırınlanmış veya bozuk olabilir yani haklı olabilirler nereden aldın acaba? Bakkallardan almayın diye hep yazdık. Mazi bu cümleler ile taştı.

DDU ile sürücüyü komple kaldırıp, PC yeniden başlatıp sürücüyü el ile manuel kur. Programla değil.

Şuanda bu ekran kartından yazıyorum ekranda örüntü şeklinde kareler var, ama performansta sıkıntı yok, DDU ile silip başka driver indireceğim.
PSU ile alakalı gibi gelmedi bana. Kart fırınlanmış veya bozuk olabilir yani haklı olabilirler nereden aldın acaba? Bakkallardan almayın diye hep yazdık. Mazi bu cümleler ile taştı.

DDU ile sürücüyü komple kaldırıp, PC yeniden başlatıp sürücüyü el ile manuel kur. Programla değil.
DDU ile bilgisayarı kapatmadan Driver silince çözünürlük bozulmadan takır takır çalışıyor. Ama bilgisayar kartı tanımıyor, çok da performanslı değil.

Son düzenleme:
Hocam PSU'nun yetmemesiyle görüntü bozulmasının ne alakası olacak Allah aşkına, gerçekten ağzı olan konuşuyor. Driver yükleyince görüntü bozulması gibi şeyler veya görüntü gitmesi gibi şeyler fake kartlarda olur genelde ama sizin kartınızın fake olacağını sanmıyorum. Bence o kart ölmüş hocam. Emin olmak için başka bir ekran kartı takın, o taktığınız ekran kartının sürücüsünü indirin bakalım aynısı olacak mı. Eğer o diğer kartta aynı şey olmuyorsa sizin 650Ti bitmiş demek.

Hocam PSU'nun yetmemesiyle görüntü bozulmasının ne alakası olacak Allah aşkına, gerçekten ağzı olan konuşuyor. Driver yükleyince görüntü bozulması gibi şeyler veya görüntü gitmesi gibi şeyler fake kartlarda olur genelde ama sizin kartınızın fake olacağını sanmıyorum. Bence o kart ölmüş hocam. Emin olmak için başka bir ekran kartı takın, o taktığınız ekran kartının sürücüsünü indirin bakalım aynısı olacak mı? Eğer o diğer kartta aynı şey olmuyorsa sizin 650 Ti bitmiş demek.

Peki ben bu adamı şikayet edebilir miyim? Sıkıntısı yok dedi, fotoğraflar attı. Parasını nakit aldı şimdi, ne yapmam gerekiyor? Letgo ve WhatsApp SS'leri mevcut.

Peki ben bu adamı şikayet edebilir miyim? Sıkıntısı yok dedi, fotoğraflar attı. Parasını nakit aldı şimdi, ne yapmam gerekiyor? Letgo ve WhatsApp SS'leri mevcut.
İlk önce kartın arızalı olduğunu kesinleştirin ondan sonra şikayette bulunabilirsiniz. Letgo, sahibinden gibi sitelerde böyle dolandırıcılar çok maalesef. Sırf böyle bir şey yaşamamak için sistemimi ikinci el dizecekken sıfır dizdim.

Sana bence bozuk ya da bozulmaya başlamış ekran kartını satmış. Sen hiç alırken test vs etmedin mi? Genelde GTX 6 serisinde çok yaşandı bu durumlar. Kartı aldığın kişiye geri ver iade almasını söyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı