Çözüldü GTX 650 Ti sistem kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Van Der Linde

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
theeroticbarber çalışanı
Selamlar, dünden beridir böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Bilgisayarı açmak için düğmesine basıyorum, birkaç defa kapanıp açılıyor sonra düzeliyor ve sorunsuz çalışıyor. Ne yapmalıyım?

Sistem:
GTX 650 Ti Boost.
i7 4790.
16 GB RAM (2x4) (1x8) 1333MHz.
Z97-HD3.
Corsair VS550 550W.
Toshiba TR200 SSD.

RDR2'de bir sorunu çözmek için ekran kartını ve RAM'leri söküp takmıştım. Bunu yaptığımdan beridir garip sorunlar ortaya çıktı bilgisayarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim ekranım gelmeyince ben yine silgi ile silmiştim. O sırada düzelmişti. Silgi yöntemi cidden yarayan bir yöntemdi. Tekrar hafifçe deneyebilirsiniz ama bu sefer yarar mı bilmiyorum.
Hocam, ekran kartını falanda sildim. Yok ekran gelmiyor ve sürekli kapanıp açılıyor.
@jax teller fanboyu PSU'da bir sorun olabilir mi?

PSU'da sorun çıkacağını sanmıyorum. Ekran kartından olabilir belki. Valla kusura bakmayın. Benim aklıma fazla şey gelmiyor.
Yahu kafayı yiyeceğim. Durduğu yerde ne oldu bu bilgisayara? Kabloların biri yerinden falan mı çıktı acaba.

Yahu kafayı yiyeceğim. Durduğu yerde ne oldu bu bilgisayara? Kabloların biri yerinden falan mı çıktı acaba.
Umarım düzeltebilirsiniz hocam. Kusuruma bakmayın, benim fikrim buraya kadar. Yeniden konu açabilirsiniz bence. Altlarda kayboldu gitti. Kablolardan emin misiniz ki?

Umarım düzeltebilirsiniz hocam. Kusuruma bakmayın, benim fikrim buraya kadar. Yeniden konu açabilirsiniz bence. Altlarda kayboldu gitti. Kablolardan emin misiniz ki?
Hocam, aynı sorun 1 sene önce olmuştu. Kabloların biri yerine tam oturmamıştı hatırladığım kadarıyla.

Yani ben hala RAM ile alakalıdır diyorum. En çok RAM ile yaşanıyor. Ama başka şeyler de olmaz değil. Dediğiniz gibi kablodan sıkıntı olabilir.

Hocam, SSD ile HDD'nin kablolarını değiştirdim. Sorun çözüldü. Sanada çok sağ ol.

Çözüm

Geri
Yukarı