GTX 660 mı HD 7870 mi?

Bu kadar bilgilendirmeye Karşı Hangisi Alınmalı diye Soruyorsan Bişey diyemicem :) Bu belirtmiş olduğun kartlardan Alacaksan Nvidia Olanı al Çünkü OC ekli bir ürün bana göre sağlıklı bir ürün olmuyor. Eğer 7870 in OC olmayanını Seçerseniz 7870 al derim. Testler ve oyun deneyimleri yukarıda paylaşılmıştır bakıp Hangisini Seçersen ona göre alabilirsin.

Ne demek OC ekli bir ürün sağlıklı gelmiyor. Sanki firma dışı insanlara yaptırıyorlar OC'leri... Karta hiç bir zararı yoktur O.C'li modellerin. Referans modellerden yüksek performans vermesi için yapılıyor.
Gelelim konuya. HD 7870, GTX 660 dan 35-40 Watt daha fazla güç tüketiyor. Performans olarak ise pek fark yok aralarında. Oyunlar da pek anlayamazsın farklarını. İkisi de güzel kart.
Şöyle bir test sonuçlarını paylaşayım bir bak:
AnandTech | Bench - GPU12

Son olarak bütçeni söyle de ona göre kart önereyim sana.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca o güç kaynağında HD 7870 sıkıntı çıkarabilir. GTX 660 bir adım daha önde.

Ne demek OC ekli bir ürün sağlıklı gelmiyor. Sanki firma dışı insanlara yaptırıyorlar OC'leri... Karta hiç bir zararı yoktur O.C'li modellerin. Referans modellerden yüksek performans vermesi için yapılıyor.
"Bana Göre" Dediğimin neresi anlaşılmadı acaba. OC ürünler donanımsal bir değişiklik olmadan normal bir kullanıcının yapacağı gibi bios modlama yapılmasıyla oluşuyor ve sıcaklığın artmaması için bu ürünlerin çoğunda soğutma sistemine yüklenip daha çok enerji tüketilmesi sağlanıyor. Bu durumda Sıcaklık artışı ve ekran kartındaki stabilite sorunları oluşuyor.

Malesef şu an piyasada Referans olmayıp hız aşırtmaya sahip olmayan kart yok. Kartın hız aşırtılmamış olarak çalışan tek kartlar referans kartlar özel soğutmalı kartlar değil. Onun dışında ASUS, MSI, Zotac, Sapphire bunların hepsi kendi soğutmasını kullanırken mutlaka biraz hız aşırtma yapıyor, fakat ASUS ve MSI, Zotac ve Sapphire kadar hız aşırtma yapmıyor.

Tavsiyem aşağıdaki kart şu anki GTX660 Serisinin en iyi kartı (Ti hariç). Chip dergisinin mayıs ayını aldım. Kendisi 7870 öneriyor fakat sıralamada GTX660 7870'in bir üstünde hemen hemen aynı. Bence ama 7870 alman daha mantıklı gibime geliyor (OYUN OYNAYACAKSAN) benim sistemim nvidia ile stabilize çalıştığı için nvidia alıyorum. Yarın bu kartı alacağım.

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX660 DirectCU TOP GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

Uyumlu sürücü Böyle mi olur :) Ati firmasının sürücü arızalı olduğunu söyleyen bilgisayar kullanımından (usta ise) şüphe duyması gerekli çünkü Ati'nin driver konusunda bir sorunu yok eski kartlarda da geçerli çünkü driveri doğru yerden indirmeyenlerden Kaynaklı o problemler ati sitesinden çoğu kişi indiriyor, ancak orjinali üretici sitesinden indirmektir.

Ben sürücü indirmem arkadaşım.
Ben öncelikle firmanın kendi CD'si ile yükleme yapar ve kartları test ederim.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı