GTX 660 sistemde FPS drop oluyor

Hagonkiller

Hectopat
RAM
CL9 8x2 Patriot RAM
SSD veya HDD modeli
JS600 240gb SSD
Ekran kartı
GTX 660
İşlemci
FX4100
Her oyunda istisnasız drop yiyorum sebebini çözemedim termal macun geçen değiştirdim işlemcimin sıcaklığı boştayken 55 oyundayken 68 Max oluyor GPU'da 55 üstü cıktıgını görmedim bu drop sorunları genelde Discord'da arkadaşla çağrıya girince oluyor donanım ivmesi filan kapalı sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

Evet 1 hafta olmadı komple termal macun ve temizlik yaptım, zaten ısı değerlerinide kontrol ettim ısınan birşey'de yok.

Yani sadece valoranta yapsaydı neyse derdim ama oynadıgım her oyunda oluyor gpu kullanımı %3-5'lere düşünce drop başlıyor.
temizlikten öncede bu kadar oluyormuydu yoksa daha damı kötü oldu

Evet 1 hafta olmadı komple termal macun ve temizlik yaptım, zaten ısı değerlerinide kontrol ettim ısınan birşey'de yok.

Yani sadece valoranta yapsaydı neyse derdim ama oynadıgım her oyunda oluyor gpu kullanımı %3-5'lere düşünce drop başlıyor.
temizlikten sonramı böyle oldu yoksa öncedende oluyormuydu

temizlikten sonramı böyle oldu yoksa öncedende oluyormuydu
Hocam üste belirtiğim gibi temizlik önceside aynıydı sonrasında ise aynı kalmaya devam etti.

Bu arada kullandığım ssd'min hdtunepro sonucu :

Dosya Ekleri

• fpsfpsfps3ssd.png
    fpsfpsfps3ssd.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 7
Yakın zamanda format atıp sürücüleri tam yükemediğniiz için olabilir. Şayet chipset sürücüsünü yüklemediğim için 8 GB RAM sistemde 4 GB üstüne çıktığında sistem kitleniyordu. Sizin sisteminizde de böyle bir problem olabilir bir kontrol edin.

Yakın zamanda format atıp sürücüleri tam yükemediğniiz için olabilir. Şayet chipset sürücüsünü yüklemediğim için 8 GB RAM sistemde 4 GB üstüne çıktığında sistem kitleniyordu. Sizin sisteminizde de böyle bir problem olabilir bir kontrol edin.
Bu sorunun onunla ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü 1 yıldır bu sorun bende mevcut.
Sadece biosum güncel değil 2017 en son sürümü bendeki 2013

Bu sorunun onunla ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü 1 yıldır bu sorun bende mevcut.
Sadece biosum güncel değil 2017 en son sürümü bendeki 2013
bu olay nasıl basladığı onemli bence durduk yere bir gün olacak bise degil bu olaylar basladıgında bilgisayarında nabtın hatırlıyorsan tek bu sekilde olayı anlarız

bu olay nasıl basladığı onemli bence durduk yere bir gün olacak bise degil bu olaylar basladıgında bilgisayarında nabtın hatırlıyorsan tek bu sekilde olayı anlarız
Cidden hiçbir şey yapmadım bu sorun bir anda karşıma çıktı eskiden istediğim oyunu oynatıyordu.
Bu sorunu çözer diye ram aldim, ssd aldim, gpu yeniledim sorun hayla mevcut

Yeni konular

Geri
Yukarı