GTX 660 Ti sisteme ne eklenebilir?

1050 Ti fiyatı şu an 1500 lira seviyelerinde maalesef. 1500 liraya DDR4'e geçmek çok daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Haklısınız ama bende şöyle düşündüm. Mesela bende Phenom X6 1090t var ve arkadaşın elindeki dönemin işlemcisidir ve AMD tek çekirdekte geri olmasına rağmen sistemimdeki RX 560'ı fena olmayacak düzeyde besleyebiliyor. Benim elimde böyle bir sistem olsa alırım GTX 1050 Ti devam ederim kullanmaya ve ileride para biriktirip güzel bir sistem kurarım. Tabii şahsi fikrim ama sizin dediğinizde yapılabilir tabii.

Haklısınız ama bende şöyle düşündüm. Mesela bende Phenom X6 1090t var ve arkadaşın elindeki dönemin işlemcisidir ve AMD tek çekirdekte geri olmasına rağmen sistemimdeki RX 560'ı fena olmayacak düzeyde besleyebiliyor. Benim elimde böyle bir sistem olsa alırım GTX 1050 Ti devam ederim kullanmaya ve ileride para biriktirip güzel bir sistem kurarım. Tabii şahsi fikrim ama sizin dediğinizde yapılabilir tabii.

Ben geçen hafta kötü işlemcili bir bilgisayar kullanmak zorunda kaldım, hayattan soğudum. Ancak 2 gün önce kendi sistemimde HD6750 ekran kartını kullandım, oyunlar hariç her şeyde çok hızlıydı. Bu yüzden DDR4'e geçmek daha iyi olabilir diye düşündüm, zaten ekran kartları da çok pahalı.

Ben geçen hafta kötü işlemcili bir bilgisayar kullanmak zorunda kaldım, hayattan soğudum. Ancak 2 gün önce kendi sistemimde HD6750 ekran kartını kullandım, oyunlar hariç her şeyde çok hızlıydı. Bu yüzden DDR4'e geçmek daha iyi olabilir diye düşündüm, zaten ekran kartları da çok pahalı.

Bu arada şunu söyleyeyim i7 950 eski bir işlemci ama hala giriş seviye ( GTX 1050, 1050 Ti ve RX 560 gibi ) ekran kartları için pek de sıkıntı yaratmayacak bir işlemcidir. Kötü işlemcili PC'den kastınız hangi işlemci bilmiyorum ama emin olun i7 950 normal kullanımda ve oyunlarda bile öyle sıkıntı yaratacak bir işlemci değildir. Benim şu anki kullandığım işlemciden daha iyi öyle diyeyim ve ben memnunum yani :D. Ama yine söylüyorum ben arkadaşın fazla masraf yapmasını istemediğimden ve elindekini değerlendirmesini istediğimden diyorum bana göre elindeki işlemci de 1050 Ti fena olmayacak düzeyde taşır ve sıkıntı yaratmaz.

İşlemci Intel i7 950 3.07
Anakart: Sabertooth X58.
Ekran kartı: GTX Zotac 660 Ti 2 GB 192 Bit.
Power: Frisby 450 Watt.
RAM'ler: 1333 MHz 3x4 12 GB.
SSD: 240 GB Kingston.
HDD: 1 TB ama 10 sene önce aldığım hala :)
ve son olarak ise monitörüm de 23 inc 1920*1080p.

1050 Ti almayı düşünüyorum lakin darboğaz yapar diye korkuyorum, bir ara bir arkadaş öyle söyledi. Veyahut PSU mu yükseltmem gerekir?
Anakartım son olarak sadece bu işlemciyi destekliyor, üstünü desteklemiyor. Bu konudan muzdaribim açıkçası.

Bir anakart al da gerisini sonra hallederiz.

Bütçe el veriyorsa 10400F tabanlı bir güncelleme yapılabilir. Ondan sonra gözünüzü ilk dikeceğiniz parça PSU olsun. Elinizdeki fazlalıkları da uygun fiyata 2. elden çıkartıp üstüne 1-2 tık ekleme yaparak GTX 1050 Ti- 1650 civarı bir ekran kartına geçebilirsiniz diye düşünüyorum.

İşlemcin çok eski bence kalsın böyle yeni bir şey alana kadar.

660 Ti ve 1050 Ti arasında uçurum var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet aşırı bir uçurum varmış :D.

O sisteme 1050ti almak yerine bence ilk olarak anakart ve işlemci almakla başla.
Onu yaparsam sistemi baştan aşağıya değiştirmek zorunda kalmış olacağım zaten. Benim şimdilik ufak dokunuşlarla az daha iyiye geçmek.
Bütçe şuan sakat 😅 Lakin önümüzdeki dönemde bir şeyler ayarlayacağım ama ortalama 5 bin olur.

i7 990X e kadar destekliyor bu arada anakartın.
Ve güç kaynağını değiştirmeni tavsiye ederim.
Aa teşekkür ederim, bunu hiç görememiştim. Bu bilgi iyi geldi, bu işlemciyi bulabilirsem daha iyi olur sanki.
DDR4'e geçme imkanınız varsa öncelikle anakart, işlemci, RAM üçlüsünü yenileyin, daha sonra PSU kaliteli bir model alın.
Hocam şimdi aklımda bunu satıp üstüne para koyup yeni bir şey yapmak var aklımda ama şuan için bunu düşünmüyorum. Hani ufak dokunuşlarla oluyorsa deneyeyim diyorum, yoksa böyle devam. Yani şuan bununla GTA 5'i oynuyorum. PUBG ise düşük ayarlarda oynayabiliyorum yine sorun yok ama güncel oyunlara sadece bakıyorum 😅
Eğer bütçeniz uygun ise 10100F veya R5 1600 ile DDR4'e geçiş yapabilirsin.
Bütçe çok el vermez ise ikinci el bakabilirsin.
Bunu değerlendireceğim.

i7 990X e kadar destekliyor bu arada anakartın.
Ve güç kaynağını değiştirmeni tavsiye ederim.
Hocam güç kaynağını 990x alınca mı değiştirmem gerek, yoksa şuan için dahi değiştirmem gerekiyor mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı