GTX 660 Ti ve Xeon X5450 CS:GO - LOL düşük FPS

safadoganayss

Hectopat
Başlıkta da okuduğunuz gibi ilginç bir durum var, LOL, CS:GO tarzı oyunlarda böyle bir tablo yaşıyorum. Hala anlayamadım sebebini, önceki kartım HD5450 idi. Onun Driver'ini silmeden yeni GTX 660 Ti'ımın Driver'ini yükledim. Fotoğrafta darboğaz yok gibi görünüyor ama GPU kullanımı %20 - 30'u geçemiyor ve FPS 60-70'de kalıyor. LOL gibi bir oyunda bile düşük ayarlarda bu tablo ile karşı karşıyayım, acaba Driver'lerde mi sorun var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen öyledir. Fakat bahsettiğiniz oyunlar ekran kartının yanında işlemciyi de hatırı sayılır miktarda kullanan oyunlar.
BIOS modlu mu Xeon işlemciler için? Uzak bir ihtimal de olsa belki bununla alakalı olabilir.

Muhtemelen öyledir. Fakat bahsettiğiniz oyunlar ekran kartının yanında işlemciyi de hatırı sayılır miktarda kullanan oyunlar.
BIOS modlu mu Xeon işlemciler için? Uzak bir ihtimal de olsa belki bununla alakalı olabilir.
Bu iki oyun için önemli olan zaten işlemci, hatrı sayılır değil işlemci kullanan oyun ikisi de.
Driverları silip yükleme rehberi vardı onu uygulamayı deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Driver'leri silip yükledim fakat iyileşme göremedim.

Overclock yapacağım fakat işlemci fazla gereksiz ısınıyor anlamış değilim, BIOS'u modladım fakat yine de çok ısınıyor, 3 bakır borulu Cooler Master soğutucusu var 1.4V'ta 3.6GHz çıkartınca yükte 90 dereceyi görüyor bazen.

Geri
Yukarı