GTX 660 Video Çekilirken Fps Düşmesi

Freedom

Hectopat
Makaleler
1
  • Cpu : i3 3220 1155 soc.
  • Ram : 1x4 ddr3 1333mhz
  • Psu : Tauro serisi 80+ 500w
  • Gpu : Nvidia GeForce Gtx 660
İnfestation adlı FPS oyununda 1920 x 1024 'de low da 60 fps oynuyorum. Oyunun video kaydını aldığımda, fps yarı yarıya düşüp 30'da kalıyor ve bir süre sonra donmalar başlıyor.
Programın ismi fraps, bandicam kullandım onda da yarı yarıya fps düşüşü yaşadım. Sorun nedir ? Fps düşmesi normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bide böyle dene bakalım.

Dosya Ekleri

• fraps-303-s3d-movies.jpg
    fraps-303-s3d-movies.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 310
Denedim, fps 33'de kalıyor ve aslında oyun içi çok problem edicek bir kasma değil. En kötü ihtimal video çekerken ekran çözünürlüğümü 1280 yapıp ultrada 60 fps alırım.
Üst seviye kartlardada fps düşüyormu acaba.

Denedim, fps 33'de kalıyor ve aslında oyun içi çok problem edicek bir kasma değil. En kötü ihtimal video çekerken ekran çözünürlüğümü 1280 yapıp ultrada 60 fps alırım.
Üst seviye kartlardada fps düşüyormu acaba.
Frapsla video cekerken bende de 5-10 fps düşüyor. Bu fps düşmesi normal bir şey.

Fraps görüntü kalitesini aynen senin izlediğin şekilde çektiği için hem video boyutu olarak hemde sistem ihtiyacı olarak fazlasını ister. Onun için sistemin video alacağın oyunu orta veya yüksek ayarlarda rahat oynamalı ki fraps akıcı bir şekilde video alabilsin. OBS yani Open Broad Coaster programı sistemini zorlamadan video almanı sağlar tabi kalitesi fraps kadar iyi değil. Bir buçuk yıllık youtuber'ım tecrübeme güvenebilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı