GTX 660M Overclock Nasıl Yapılır?

Far2Cry

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. MSI GE60 0ND model bir notebook kulanıyorum ve içinde GTX 660M ekran kartı var. Bilgisayarı alalı yaklaşık 4 yıl oldu ve kart artık yetersiz gelmeye başladı.

Daha önce hiç overclock yapmadım. Bu ekran kartı için daha önce yapılmış hazır değerler var mı? Onu uygulayabilir miyim? Ya da deneyimli arkadaşların yardımıyla hangi değerleri kaçar kaçar arttırmam gerekir? MSI Afterburner programı yeterli olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI afterburner yeterli olacaktır başlangıç için eğer programın belirlediği değerleri aşmak istersen
EVGA Precision programını kullanabilirsin.
İlk başta çekirdek hızını 15-20 mhz aralığında artırarak denemeler yapabilirsin.
MSI Kombustor ile stabiliteyi deneyebilirsin.
.

MSI afterburner yeterli olacaktır başlangıç için eğer programın belirlediği değerleri aşmak istersen
EVGA Precision programını kullanabilirsin.
İlk başta çekirdek hızını 15-20 mhz aralığında artırarak denemeler yapabilirsin.
MSI Kombustor ile stabiliteyi deneyebilirsin.
.
Hocam kusurama bakmayın mesajını fark etmedim yeni gördüm.

Core clock'u +135 (en fazla +135 oluyor), memory clock'u ise +400 (en fazla +1000 oluyor ama denemedim hiç) arttırdım ama oyunlarda en ufak bir artış söz konusu olmadı. Furmark ile fraps'ı açıp öyle test yaptım normalden sadece 1,8 fps artış gösterdi. Ben bu işten hiçbirşey anlamadım. Bunları msi afterburner programında deniyorum.Nvidia Inspect ile denesem olur mu hocam ama onuda kullanmayı bilmiyorum hiç malesef.
Memory clock'u en sona getirsem bir sıkıntı olur mu?

Canın burnunda çalışan mobil GPU için overclock uygun olmaz uydurulsa bile performans artışı pek bir fark yaratmaz. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı