GTX 680, R9 280X, R9 285, R9 290 veya R 290X ?

Hangi ekran kartı fiyatına göre daha performanslıdır ?

• GTX 680 - 750 TL

Oy: 4 10,0%
  • R9 280X - 550/600 TL

Oy: 4 10,0%
  • R9 290 - 700/750 TL

Oy: 5 12,5%
  • R9 290X - 1000 TL

Oy: 27 67,5%

• Oy verenlerin toplamı
    40
Yine gelmiş "R9 serisi eskidi 960 al" "AMD çok güç tüketiyor" "AMD çok ısınıyor" diyen fanboylar. Kardeşim sen render mı yapıyorsun, mining mi yapıyorsun? 250w tdp var diye her zaman 250w'da mı çalıştığını zannediyorsun?. Peki TDP'nin Thermal Design Power yani ısıyı birim zamanda dağıtma gücünün ekran kartının/işlemcinin harcadığı güç ile aynı olduğunu mu zannediyorsun?

Yine gelmiş "R9 serisi eskidi 960 al" "AMD çok güç tüketiyor" "AMD çok ısınıyor" diyen fanboylar. Kardeşim sen render mı yapıyorsun, mining mi yapıyorsun? 250w tdp var diye her zaman 250w'da mı çalıştığını zannediyorsun?. Peki TDP'nin Thermal Design Power yani ısıyı birim zamanda dağıtma gücünün ekran kartının/işlemcinin harcadığı güç ile aynı olduğunu mu zannediyorsun?

Bunları bana mı söylüyorsun ?

Arkadaşlar ablama bilgisayar topluyorum. Bu ekran kartlarından birini almayı düşünüyorum. Bütçem 500TL ile 1000TL arasında ve kararsız kaldım. Sizden öneri bekliyorum bulabildiğim uygun kartlar bunlar olduğu için genellikle. Diyelim ki GTX 680 aldım 750 TL ye bulabildim ama sizlerden bilen birisi der ki R9 280X (600 TL ye bulabildim) alsaydın daha iyiydi gibisinden. Fiyat performans olarak hangisi daha iyidir.

Not: Bulduğum ekran kart fiyatları ikinci el fiyatlarıdır. :)

Eğer aranızda bu ekran kartlarından birini ikinci el satan varsa yorum yapabilir fiyatta anlaşırsak alabilirim.

Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Merak edenleriniz varsa; Dar boğaz olma açısından işlemcim i5 - 4690, PSU ise 600 ya da 750 watt olacak.
İstanbul içi elden Zotac Gtx 970 satabilirim 11.03.2015 Eksen Bilgisayar Faturalı. Kutu içeriği ve faturası falan tamdır.

Sadece elden satışım var hocam.

Kargoyla alabilirim sadece kardeşim.

Arkadaşlar ben GTX 960 4GB almaya karar verdim 800TL ye PSU ya ilave para vermek istemiyorum R9 290X ile GTX 960 4GB modellerini araştırıp uzun süre karşılaştırdığımda da tam olarak kazanan yok.
R9 290X evet biraz daha güçlü gözüküyor, ama güç tüketimi olarak, çıkan fan sesi: desibel olarak ve sıcaklık olarak kesinlikle daha geride kalmış durumda...
Nedense hiç AMD sistem toplayamadım çünkü genelde fazla güç tüketiyor, ısınıyor, sesli gibi fanboy yorumlarıyla karşılaşsam da bilen düzgün insanlara sorduğumda evet o biraz öyle ama tabi ki abartılacak kadar değil diye bir karşılık aldım.

Madem 1000 TL'yi gözden çıkarttın ve ikinci el düşünüyorsun, DH'da 1000 TL'ye bir sürü ikinci el GTX 970 var. Onlardan birini düşünebilirsin. Bunlar arasında en iyi tercih R9 290X olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı