Gtx 700 serisi mi? Yoksa R9 serisi mi?

280-1.jpg
Bu grafik sana her şeyi anlatıyor. Amd alman senin için karlı oluyor. Güncellemeyi dert etme iki firmada veriyor.

Bütçe pek sıkıntı değil aslında. Ortalama 2000 tl değerinde bir sistem hazırlamaya çalışıyorum. Ekran kartını da biraz değer verip güzel bir şey alayım dedim ama gtx 770 biraz daha pahalı. AMD ekran kartı daha önce kullanmadığımdan ön yargılı bakıyorum belki de konuya ama nivida benim için hep birinci planda oldu. Önce gtx 660 ti ya da gtx 670 düşündüm sonra baktım 100-150 tl fark var aralarında hadi dedim gtx 760 olsun ama R9 serisinin inceleme videolarına da bakınca technopat sitesinde bayağı kafam değişti. Zor bir durum yani. :/

Kafam da beni kemiren çekinceler gerçek olmaz inşallah. Bu kartı ben de çok beğendim zaten. Özelliklerine göre fiyatı çok iyi. İnşallah bir aksilik yaşamam.

Arkadaşlarımla hep Intel mi AMD mi konusunda tartışırdık. (Onlar tabii Intel diye tuttururlar) Benim de AMD yi tutmamın tek sebebi Intel'e körü körüne aşık olmaları. Ben bildiklerimi anlattıkça yok öyle değil diyip kendi bildiklerini okuyorlar. Bu da beni zorunlu olarak taraf tutmaya itiyor. Şimdi piyasada tekel diyebileceğimiz bir firma olmadığı için burada seçim fırsatı doğuyor. Tercih meselesi diyelim. İllaki birbiriyle kıyasıya yarışan kartlar var burada iş performanstan çok diğer teknolojilerde. Sağlanan destek, güncellemeler, ısı durumları vesaire vesaire. Ha bir de bunların fanboyluk boyutu var oraya hiç girmeyeyim.

R9 270x'in rakibi 760'dır
R9 280X'in rakibi 770'tir.
Bunlar aralarında yok denecek kadar az performans farkları vardır ama şunu da unutmamak gerekir bu performanslar oyundan oyuna değişiklik gösterir.

@CoffinShaker yanlışın var.
R9 270X vs. GTX 750 Ti
R9 280 vs. GTX 760
R9 280X vs. GTX 770
R9 290 vs. GTX 780
Aslında fiyat olarak karşılaştırma daha iyi. Şimdi 270 bile 750 ti modelinden hızlı. 280 modeli ise 760 tan hızlı. 280x ise 770 ile aynı ama biraz aşağı. 290 ise 780 modelinden hızlı. 780 ti ise 290x modelinden hızlı ama fiyat farkı da ortada.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı