GTX 750 Düşük Ekran Kartı Kullanımı

Little Bobby

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1523650010
İyi akşamlar arkadaşlar. Birkaç haftadır yaşadığım bir sorun için bu konuyu açıyorum. Sistemim şu şekilde;
  • Xeon E5440
  • GTX 750
  • 4GB RAM
Bu sistem ile birçok oyunu rahatça oynayabilmem gerekirken oynayamıyorum. Sistemim GTA 5'i düşük ayarlarda 720p oynamak için yeterli fakat düşük ekran kartı kullanımından dolayı oynayamıyorum. Bu sorunu sadece GTA 5'te değil, Insurgency, Battlefield 4, COD MW3 gibi oyunlarda neredeyse bütün oyunlarda yaşıyorum. Oyun içi sıcaklık değerlerini kontrol ettim ve işlemci sıcaklığım ortalama 72, ekran kartı sıcaklığım ortalama 51 derece. Oyun içi işlemci kullanımı genelde %99-100 arası değişmekte fakat ekran kartı kullanımı %50-60 arasında değişmektedir. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ayarları yükseltmeyi de denedim darboğaz ihtimalini düşünerek fakat bu seferde ekran kartı belleği yetersiz geldiği için oyunlar pek stabil olmuyor maalesef.

Ayarları en yükseğe almak zorunda değilsiniz 2 GB dolmayacak şekilde ayarlayın.
Hocam mantık olarak doğru bir öneride bulunuyorsunuz fakat ortada şöyle bir sıkıntı var; Battlefield 4 oynarken düşük ayarlarda ekran kartı kullanımı %40-45 arasında. Ayarları yükseğe çekersem RAM kullanımı da artacak o yüzden oyun stabilitesini kaybedecek. Bu yüzden tercih etmiyorum.

Hocam mantık olarak doğru bir öneride bulunuyorsunuz fakat ortada şöyle bir sıkıntı var; Battlefield 4 oynarken düşük ayarlarda ekran kartı kullanımı %40-45 arasında. Ayarları yükseğe çekersem RAM kullanımı da artacak o yüzden oyun stabilitesini kaybedecek. Bu yüzden tercih etmiyorum.
4 GB RAM yazmışsınız fark etmemişim pardon. 4 GB RAM daha ekleyerek bu sorunu çözebilirsiniz veya Windows 8.1 ile deneyebilirsiniz. Windows 10 için günlük kullanımda bile 4 GB yetmiyor ve oynadığınız oyunlar sağlam oyunlar.

4 GB RAM yazmışsınız fark etmemişim pardon. 4 GB RAM daha ekleyerek bu sorunu çözebilirsiniz veya Windows 8.1 ile deneyebilirsiniz. Windows 10 için günlük kullanımda bile 4 GB yetmiyor ve oynadığınız oyunlar sağlam oyunlar.
Peki bunun haricinde bir sıkıntı var mı? Darboğaz vs. gibi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı