GTX 750 için F/P işlemci tavsiyesi

Ali Yüksel

Centipat
Selamlar, bilgisayarımın kötü performansından dolayı yeni bilgisayar almak istedim fakat piyasa uçuk olduğu için şu anki sistemimi yükseltmeye karar verdim. Şu anki işlemcim FX 4100 bilgisayarımda çok düşük performans veriyor ve ekran kartım ile iyi çalışacak çok uçuk fiyat olmayan Valorant, GTA 5 gibi oyunlarda işimi görecek bir fiyat performans bir işlemciye ihtiyacım var. Önerilerinizi bekliyorum.

Bütçe için tam belirli bir şey yok 1000 TL'yi geçmemesi yeterli.

Bilgisayar özellikleri:
  • FX-4100
  • M5A78L-M LX3 Anakart
  • GTX 750
  • 12 GB RAM
  • 500W PSU

Sistem AM3+ olduğundan bütçenize göre fx 6xxx veya fx 8xxx serisi bir işlemci ile maksimum 450 tl gibi bir fiyata(ki işlemcinizi satıp daha da düşürürsünüz) sistemi yükseltmiş olursunuz. 95 watt bir işlemci bakarsanız anakartınız ile uyum konusunda daha iyi olur.

GTX750 çok fazla da değil gibi aslında işlemcinize göre. Darboğaz konusunda nasıl bilemiyorum.

Sistem AM3+ olduğundan bütçenize göre FX 6xxx veya FX 8xxx serisi bir işlemci ile maksimum 450 TL gibi bir fiyata(ki işlemcinizi satıp daha da düşürürsünüz) sistemi yükseltmiş olursunuz. 95 Watt bir işlemci bakarsanız anakartınız ile uyum konusunda daha iyi olur.

GTX750 çok fazla da değil gibi aslında işlemcinize göre. Darboğaz konusunda nasıl bilemiyorum.

Valorant gibi işlemci kullanan bir oyunda darboğazı hissedebiliyorum, sanırım FX 8300'ü uygun fiyata alacağım.

Hocam bence anakart RAM işlemci satıp DDR4 geçin elinizdeki bütçe ve sattığınız parçalar ile R5 1600 AF + B450 + 8 GB RAM alabileceğinizi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı