GTX 750 Tİ 36W güç çekiyor

BoLoNoRa

Hectopat
Daha fazla  
ASUS GTX 750 Ti STRIX OC 2 GB ekran kartına sahibim. Anakart olarak ASUS H110 m-D, PSU olarak Zalman 500-LE sahibim. Görselde yüklediğim gibi ekran kartım %100 TDP W değerine ulaşmış gibi gözükse de aslında 36W TDP değerinde çalışıyor. Normalde ekran kartımın tam yük altında 60W TDP değerine ulaşması gerekiyor. Sorunun kaynağı nedir? Nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• gputdpw.png
    gputdpw.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 39
Sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Furmark testinde 97.6 olarak gözüküyor. HWİnfo ile neden öyle gözüktüğünü tam olarak anlamadım. Test sonu da olabilir.

%Tdpw değeri değil de kaç W kullandığını anlık gösterebilen başka bir uygulama var mı? Varsa o uygulama ile de test yapıp tekrar kontrol edeyim. ASUS GPU Tweak 2 de 36-37 W TDP değerini gösteriyor, fakat MSI Afterburner %100'lük güç tüketimi diyor. Burada da çelişki var. Sanırsam sistem 36 W'lık çalışmayı %100'lük görüyor ama 60W'lık çalışmayı %100'lük görmesi gerekiyor yanılıyor muyum?
Sisteme format attım ekran kartını çıkarıp tekrar taktım yine FurMark ve GPU Tweak 2 de aynı sonuçları alıyorum. Test için kullanabileceğim başka uygulama var mıdır?
Konu hala güncel sorun devam ediyor, yardım edecek birileri yok mu?
@Yener K. @Recep Baltaş @Ali Güngör Yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• gputdpw2.png
    gputdpw2.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı