GTX 750 Ti ekran kartlı ve Q8300 işlemcili sistemde darboğaz

Kusura bakma ama o zaman senin kurduğun işletim sistemi bozuk veya başka birşeyi yanlış yapıyorsun. Ben de kendi ellerimde nice çöp sistemleri 8.1 ile hayata döndürdüm. Bu işletim sistemi tam bir bilgisayar dostu. Bunu inkar etmeye hakkın yok. Burda gelmiş Windows 7'yi savunma.

Bu hesaba göre ben kendi Q9550 sistemime de Windows 7 kurayım? Anakartım P5G41T-M LX. Windows 7 Ready diyor. Bu sisteme 8.1 varken, sırf Ready yazısı yok diye 7 mi kuracağım?

Son düzenleme:
Sorun Windows 8.1 yükleyince çözülmüyor bir kere. BIOS'u güncelleyince çözüldü. Sorunları çözmek, sadece Windows 8.1'i yüklemekten ibaret değil. Ayrıca elimdeki, orijinal lisanslı Windows 8.1 Enterprise işletim sistemidir.

Ben 1.5 yıldır kullanıyorum, bir güzelliğini görmedim. Windows 8.1'i siz çok fazla seviyor olabilirsiniz, dozajını fazla kaçırmış olabilirsiniz. Ama ben Windows 7'yi 2009'dan beridir sorunsuz bir işletim sistemi olarak kullanmaktayım.

Benim bilgisayarım aşırı derecede yavaşken, hatalar bitmezken Windows 8.1 yüklüydü. Hepiniz dediniz, bilgisayar dostu diye, elimdeki çöp bilgisayarları Windows 8.1 ile hayata döndürdüm diye. Ama bilgisayarımız da çakma Çin malı değil yani.

Sorun BIOS'un eski sürümünden kaynaklanıyorsa, bence Windows 8.1 bir kenara atılmalı ve BIOS sürümü güncellenmeli.

Kusura bakma ama o zaman senin kurduğun işletim sistemi bozuk veya başka birşeyi yanlış yapıyorsun. Ben de kendi ellerimde nice çöp sistemleri 8.1 ile hayata döndürdüm. Bu işletim sistemi tam bir bilgisayar dostu. Bunu inkar etmeye hakkın yok. Burda gelmiş Windows 7'yi savunma.

Bu hesaba göre ben kendi Q9550 sistemime de Windows 7 kurayım? Anakartım P5G41T-M LX. Windows 7 Ready diyor. Bu sisteme 8.1 varken, sırf Ready yazısı yok diye 7 mi kuracağım?

Windows 12 çıkınca onu da kur istersen.

Kuracağım tabii ki. Bu kafa ile bir yere varamazsın, sana cevap vermeyeceğim bu saatten sonra. Kendin de söyledin, Windows 7 2009'dan beri kullandığın bir işletim sistemi. Tazeliğini sen düşün.

Sen öte dünyalara gitmeye devam et. Gelecekteki Windows'ları da kuracaksın, harddiskin ölecek. :D:D:D

Tamam kabul ediyorum güncel bir işletim sistemi ama, forumdaki gerek yazılımsal olsun gerek donanımsal olsun, herşeyin çözümü Windows 8.1 değildir. Örnek veriyorum; bilgisayar çok ısınıyor, sorun Windows 8.1 yükleyerek giderilmiyor. Technopat'ta Windows 8.1 manyaklığı var. :D:D:D

Windows 7'nin desteği bitmiş gibi konuşma. Bu söylediklerin, XP'ye hitap eder.

Verdiğin örnek yanlış. Isınma probleminde bile 8.1'in faydası var. Benim şahsi bilgisayarım da Windows 7, yaklaşık 10 derece daha sıcak çalışmasına sebep oluyor. Neden? Çünkü işlemciyi fazladan yoruyor, oda ısınıyor. Isındıkça da fan daha çok ses çıkarıyor. Yani bir işletim sistemi bile sıcaklığa kadar zararı dokunabiliyor.

Burda kimse kafasından bir şey uydurup 8.1 kur demiyor. Hepimizin başından belli sorunlar geçiyor, 8.1'in en sorunsuz işletim sistemi olduğu için öneriyoruz. Tecrübe edindiğimiz, yaşadığımız bilgiler kadarıyla.

Son sürüm Windows kullaninca HDD nasıl bozuluyor? Nasıl bir bağlantı kuruyorsun?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı