GTX 750 ti Fortnite FPS yüksek FPS'ye rağmen kasıyor

Baran Çelik1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarıma Fortnite indirdim FPS 100 olmasına rağmen oyunda hem kasma hissiyatı var hem de sürekli drop yiyorum. Sistemi yeni topladım ama bir türlü rahat oyun oynayamadım. Oyun içindeyken FPS yüksek olmasına rağmen sürekli drop yiyorum ve sürekli kasma hissiyatı var. Aynı sorunu birçok oyunda yaşıyorum mesela Valorant aynı Fortnite'de olduğu gibi FPS yüksek ama sanki oyun kasıyor ve sürekli drop yiyor PC. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. Sistemim: Ekran kartı: GTX 750 Ti işlemci: Ryzen 5 1600 AF anakart: Gigabyte A320M S2H RAM: 16 GB DDR4 2666MHz depolama: Kingspec 256 GB M.2 SSD kasa ve PSU: Power Boost vk P3305b 500W PSU monitör: Acer VG240YBMiix 1920x1080 75Hz 1ms monitör cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna benzer bir sorunu arkadaşım yaşamıştı. Bir laptop üzerinde bilgisayar gayet iyi fps leri görmesine rağmen bir yerden sonra aşırı ısınıp drop yemeye başlıyordu. Biz bu sorunu fps i 60 a sabitleyerek çözdük. 75hz monitörde 75 üstü fps işine yaramayacaktır. İstersen sende fpsi 70 sabitle ve bu şekilde oyna.

Buna benzer bir sorunu arkadaşım yaşamıştı. Bir laptop üzerinde bilgisayar gayet iyi FPS'leri görmesine rağmen bir yerden sonra aşırı ısınıp drop yemeye başlıyordu. Biz bu sorunu FPS'i 60'a sabitleyerek çözdük. 75Hz monitörde 75 üstü FPS işine yaramayacaktır. İstersen sende FPS'i 70 sabitle ve bu şekilde oyna.

Merhaba, ben FPS'i 75'e sabitlesem de hiçbir şey fark etmiyor. FPS 75'den 74'e düştüğü anda drop yiyorum ama cevabınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia denedim masasından 3D ayarların yönetilmesi ve genel ayarlar sekmesi üzerinden düşey senkronizasyonu açık konumuna getirin. Ayrıca XMP açık mı? 2666 MHz yazmışsınız. Monitöre overclock yapabilirsiniz 90 Hz görürsünüz belki. Rehber.

Geri
Yukarı