GTX 750 Ti Full yükte 80 derece normal mi?

Janpardayan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sistemim.
Gigabyte A320M-H anakart.
Ryzen 5 1600 AF işlemci.
XPG Gammix D10 3000 MHz 8 GB DDR4 RAM.
GTX 750 Ti GTX750TI-OC-2GD5 | Ekran Kartı | ASUS Türkiye bu model
500GB HDD 250GB SSD.
300W 80+ PSU.
Şimdi gelelim soruma. MSI Afterburner üzerinden oyunlarda Full yükteyken 80 dereceyi geçmiyor kart ama fanlar biraz hızlı dönüyor, daha önceden termal macun değişikliği yapmıştım ama dandik bir termal macundu sizce bu değerler nasıl? Sizce kaliteli bir termal macun uygulaması yapmalı mıyım? Termal macunumu yenileyeli pek olmadı biliyorum, bu işlemciye bu kart işlemciyi yüke bile bindirmiyor oynadığım oyunlar, lakin ileride değiştireceğim ekran kartımı idarelik olarak kullanıyorum lütfen bu konu hakkında yorum yapmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben ASUS iletişime geçip RTX2060 83 derece oluyor demiştim gayet normal demişlerdi. Bence bir kart Max 70 derece kalmalı ama tabii ki daha bilgili arkadaşlar yazabilirler.

Macun değişmesi gerek. Arctic MX-4 tavsiye ederim.
Hocam Yanlış bilgi vermeyin lütfen.
Merhabalar sistemim.
Gigabyte A320M-H anakart.
Ryzen 5 1600 AF işlemci.
XPG Gammix D10 3000 MHz 8 GB DDR4 RAM.
GTX 750 Ti GTX750TI-OC-2GD5 | Ekran Kartı | ASUS Türkiye bu model
500GB HDD 250GB SSD.
300W 80+ PSU.
Şimdi gelelim soruma. MSI Afterburner üzerinden oyunlarda Full yükteyken 80 dereceyi geçmiyor kart ama fanlar biraz hızlı dönüyor, daha önceden termal macun değişikliği yapmıştım ama dandik bir termal macundu sizce bu değerler nasıl? Sizce kaliteli bir termal macun uygulaması yapmalı mıyım? Termal macunumu yenileyeli pek olmadı biliyorum, bu işlemciye bu kart işlemciyi yüke bile bindirmiyor oynadığım oyunlar, lakin ileride değiştireceğim ekran kartımı idarelik olarak kullanıyorum lütfen bu konu hakkında yorum yapmayın.
Normal.

Biraz fazla gibi geldi güç girişi olmayan bir kart için. Ben MSI olan modeli vardı tam yükte 65'i çok zor görüyordu. Büyük ihtimal termal macundan kaynaklı. Yenilemezsenizde sıkıntı değil o sıcaklıklar.

Geri
Yukarı