RTX 2060 Ventus XS 80 Derece olması normal mi?

Synujex

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese. Yeni bir sistem topladım ve ekran kartım (MSI RTX 2060 Ventus XS) %100 kullanımda 80 dereceye kadar ısınıyor.
  • Kasanın bulunduğu yer genişlik olarak dar bir yer.
  • Kasanın hava almama gibi bir durumu yok.
  • Odam bana göre serin.
  • Yaşadığım şehir sıcak bir şehir.
Bu sorundan kurtulabilmem için ne yapmam gerek? Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar herkese. Yeni bir sistem topladım ve ekran kartım (MSI RTX 2060 Ventus XS) %100 kullanımda 80 dereceye kadar ısınıyor.
  • Odam bana göre serin.
Kasa masanın altında kalıyorsa üste alın, kapağı kapalıysa açmayı deneyin. 80 derece normal değil ama en fazla 80 derece oluyorsa kabul edilebilir.

Kasa hava alamıyordur belki de dar bir yerde olduğundan. Bu yüzden sıcaklık artmış olabilir. Ben YouTube'de incelemelerini izlediğimde 68 derece falan olduğunu görmüştüm. Artı olarak fan profili düzenlemeniz lazım onu yapmadıysanız bu yüzden artmıştır.

• Odam bana göre serin.
Afterburner ile fan% sine bakın.

Oyunlara girmeden önce size tavsiyem Afterburner ile özel bir fan profili oluşturun. Örneğin ben her oyuna girişimde bu fan profilini aktif ederim. Standart ayarlara göre daha yüksek devir yapıyor ve daha iyi soğutuyor.

Kasa hava alamıyordur belki de dar bir yerde olduğundan. Bu yüzden sıcaklık artmış olabilir. Ben YouTube'de incelemelerini izlediğimde 68 derece falan olduğunu görmüştüm. Artı olarak fan profili düzenlemeniz lazım onu yapmadıysanız bu yüzden artmıştır.
fan ayarı yapacağım dostum teşekkürler. Youtube testlerinde ekran kartı kasada yapılmadığı için 10 derece fark olabilir diye düşünüyorum
Kasa masanın altında kalıyorsa üste alın, kapağı kapalıysa açmayı deneyin. 80 derece normal değil ama en fazla 80 derece oluyorsa kabul edilebilir.
Üste alabileceğim yer yok malesef ama 80 dereceyi geçmiyor. Bir fan ayarı yapmayı düşünüyorum. Teşekkürler
Oyunlara girmeden önce size tavsiyem Afterburner ile özel bir fan profili oluşturun. Örneğin ben her oyuna girişimde bu fan profilini aktif ederim. Standart ayarlara göre daha yüksek devir yapıyor ve daha iyi soğutuyor.
Fan hızını 70 derecede %80, 75 derecede %90 yaptım. Bu değerler sorun oluşturur mu?

Son düzenleme:
Bende CS:GO oynarken ultra ayarlarda 300 fpsleri görüyorum fakat ekran kartı çok ısınıyor 70-80 derece arası oluyor. MSI Afterburner 'da yaptığınız ayarları banada atabilirmisiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı