GTX 750 Ti için 250 watt PSU yeterli mi?

• Konuyu başlatan worcq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 627

worcq

Picopat
Merhaba değerli forum üyeleri. Ben bir ekran kartı alacağım Gigabyte çift fanlı 4 GB VRAM GTX 750 Ti fakat içime bir kurt düştü. 250 watt yetmez diyorlar bende boş yere param gitsin istemiyorum. Bana bir PSU veya bu PSU'ya yetecek bir ekran kartı önerir misin?

Kurtarır muhtemelen, işlemcin ne? Özellikle o da düşük güç isteyen bir işlemciyse yeter. Tabii PSU'nun kalitesine de bağlı ve bazen yalan dolan olabiliyor güç değerleri. 12v kanalı için belirtilmiş A değerini 12 ile çarparak gerçek güç değerini bulabilirsiniz.

Kurtarır muhtemelen, işlemcin ne? Özellikle o da düşük güç isteyen bir işlemciyse yeter. Tabii PSU'nun kalitesine de bağlı ve bazen yalan dolan olabiliyor güç değerleri. 12v kanalı için belirtilmiş a değerini 12 ile çarparak gerçek güç değerini bulabilirsiniz.

PSU FSP işlemcim i3 4150. 12v kanalı 204watt

Yüksek ihtimalle kurtarır o zaman, sistemin pek fazla güç tüketmiyor.

Hocam ama Gigabyte'ın sitesinde GTX 750'Ti için 400W öneriyorlar. Ama bu OC Edition. Yani OC yapmazsam büyük ihtimal sizin dediğiniz gibi yeterli gelir.

1705705609535.png

Hocam ama Gigabyte'ın sitesinde GTX 750'Ti için 400W öneriyorlar. Ama bu OC Edition. Yani OC yapmazsam büyük ihtimal sizin dediğiniz gibi yeterli gelir.

Eki Görüntüle 2090366
Oradaki değerler çok bir şey ifade etmiyor, tabii ben de eli yüzü düzgün bir PSU öneririn fakat elindekiyle de kullanılır. İşlemcin tam yük altında yaklaşık 50 60W falan çeker, ekran kartın da 60W olarak işaretlenmiş. Kalan parçalar da bu ikisi kadar güç çekmiyordur zaten.

1705705851531.png

Bu da Power Supply hocam.

Oradaki değerler çok bir şey ifade etmiyor, tabii ben de eli yüzü düzgün bir PSU öneririn fakat elindekiyle de kullanılır. İşlemcin tam yük altında yaklaşık 50 60W falan çeker, ekran kartın da 60W olarak işaretlenmiş. Kalan parçalar da bu ikisi kadar güç çekmiyordur zaten.

Hocam ben size direk bütün bileşenleri yazayım siz ona göre yorumlayın.

SSD: SATA SSD 480GB.
İşlemci: i3 4150.
RAM: 4x2 1600MHz DDR3 RAM.
Fan: Egzoz fanı var.
Ek olarak: DVD girişi var.

Hocam GTX 750 Ti 75 watt diyorlar ama.

Tam yük altında falan kapanmaz değil mi hocam bilgisayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı