GTX 750 TI için en iyi işlemci

zweigo

Hectopat
Bu ekran kartını %95 ila %100 kullanabileceğim darboğaz yaptırmayacak işlemci ve anakart hangisidir? Kullanan varsa bizi yeşillendirsin çok müteşekkir oluruz.

Xeon X5460 gibi işlemciler ile kullanırsan ucuza getirmiş olursun. Gayet de ekran kartını besler yani.
Xeon işlemcileri modlamamız üstüne BIOS'tan ayar yapmamız falan gerekiyormuş ben de yeni yeni öğreniyorum PC yükselteceğim için. Modlu da en güvenilir Aliexpress'de var gördüğüm kadarıyla. Belki yapamam sorun olur falan diye çekiniyorum biraz ne yapsam bilemedim. Bu işlemciyi alırsam PSU almama gerek var mı ayrıca 350W PSU'm var. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eee az para ödemek istiyorsan ikinci elden 9000 serisi Core 2 guad islemci alınız %90-%100 arasında besleyebiliyorsunuz ekran kartını.
Ben guad 9650'i öneririm maximum 250 TL civarında olur. Fiyatı ama cüncwl bir sistem istiyorsan anthlon 200GE labilirsin 400 TL yaklasık ve senin istediğin degerlerde besler. Ama 1050 Ti takmak istersen ona hiç girme.

Xeon E5460 ile 2 Quad Q9550 arasında bariz bir fiyat farkı var, peki kötü performans veya darboğazı önlemeye mütemayil bir fark mıdır bu? Ayrıca mod olayı yok sanırım Quad'ta.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı