GTX 750 Ti için GTA 5 ayar önerisi

• Konuyu başlatan M4RK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 374
İşletim sistemi
Windows 10

M4RK

Centipat
Yer
Mersin
İşlemcim : i5 4590
Ekran kartım : GTX 750 Ti
RAM : DDR3 1600MHz
SHDD : 250 MB Okuma/Yazma.

GTA 5 Online oynarken işlemcim 100 dereceye sabitleniyor, arkadaşım "işlemcin için 100 derece çok kötü, çok oynarsan işlemcini yakabilirsin" dedi ve gözümü korkutmadı değil. Ben de kendi kendime düşünürken 2 tane iş görür taktik buldum, işe yarar mı? Bilene sormak gerek :)

1. ThrottleStop yardımıyla işlemcimi Turbo modun sınırına sabitlemek (Örneğin: 34 Turbo mod, ben de 33'e sınırlayacağım.)
2. Ekran kartını ön plana koyacak ayarları kullanmak (Bu ayarlar nelerdir?)

Ben derece ile ilgili konuşmayacağım ve şunu söyleyeceğim.
VRAM limiti geçilmedikçe FPS aynıdır her ayarda. Denendi.

İşlemcim : i5 4590
Ekran kartım : GTX 750 Ti
RAM : DDR3 1600MHz
SHDD : 250 MB Okuma/Yazma.

GTA 5 Online oynarken işlemcim 100 dereceye sabitleniyor, arkadaşım "işlemcin için 100 derece çok kötü, çok oynarsan işlemcini yakabilirsin" dedi ve gözümü korkutmadı değil. Ben de kendi kendime düşünürken 2 tane iş görür taktik buldum, işe yarar mı? Bilene sormak gerek :)

1. ThrottleStop yardımıyla işlemcimi Turbo modun sınırına sabitlemek (Örneğin: 34 Turbo mod, ben de 33'e sınırlayacağım.)
2. Ekran kartını ön plana koyacak ayarları kullanmak (Bu ayarlar nelerdir?)
Distance scale ve Popilation'ı en düşüğe çek veya ortaya al. Bunlar çok işlemciye yük bindiriyor.
Parçacık kalitesini düşüğe alabilirsin. Üstelik işlemciniz gereğinden fazla ısınıyor. Termal macunu değiştirmenizi öneririm. Bu saydığım ayarlar ısıyı aşırı etkilemez.

stok fan olup olmadığını bilmiyorum,msi afterburner dan baktım
Aynı işlemci vardı bende eskiden 60 dereceyi gectiğini hatırlamıyorum. Yeni fan ve termal macun uygulaması öneririm. Yapacağın ayarlar seni idare edebilir ama işlemcinin o sıcaklıkta çalışması ömrünü bitirir o yüzden sorunu kökünden çözmen lazım işlemciyi kısıtlaman çözüm değil.

Aynı işlemci vardı bende eskiden 60 derecenin üstü

Aynı işlemci vardı bende eskiden 60 dereceyi gectiğini hatırlamıyorum. Yeni fan ve termal macun uygulaması öneririm. Yapacağın ayarlar seni idare edebilir ama işlemcinin o sıcaklıkta çalışması ömrünü bitirir o yüzden sorunu kökünden çözmen lazım işlemciyi kısıtlaman çözüm değil.

Tamam teşeşkkürler ._.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı